Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a jövőbeli énem visszautazn...

Ha a jövőbeli énem visszautazna ide és beszélne velem, ezáltal megváltozna az életem, akkor amikor ő visszatér a jelenébe ugyanolyan lenne neki minden, mert csak az én életem térne ki egy másik idősíkba? Vagy, hogy van ez?

Figyelt kérdés
Nem tudom érthető e a kérdés. A lényeg, hogy a jövőbeli énem élete nem változna meg, csak az én életem nem úgy fog alakulni mert kitért egy másik idősíkba? Értelmes válaszokat várok. Előre is köszönöm!
2013. jan. 31. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes válasz: ezt nem tudjuk. Egyelőre nem ismerjük magát az időt, ergo tippünk sincs egy ilyen esemény mit váltana ki.


Könnyedén lehet, hogy minden egyfajta "előre elrendelésben" van, ekkor az időutazás is az időfolyam része, vagyis benne van, hogy az esemény meg fog történni, és már meg is történt. De lehet, hogy minden egyes atom minden egyes lehetséges mozdulata (kvantum határozatlansági elv) alapján létrehoz egy-egy új idősíkot, bejárva minden lehetséges útvonalat. Ekkor lehet, hogy a múltba visszamenés nem is a "saját" múltad lenne, hanem egy másik idősík.


De ezek csak fantáziálások, hipotézisek. Egyértelmű válasz nincsen erre.

2013. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az ilyesfajta időutazás (egyelőre) lehetetlen, így az ezzel kapcsolatos elméletek is kivitelezhetetlenek, vagyis az egész feltevés ellenőrizhetetlen. Tehát bárki bármit okoskodik is ki a kérdésedre, az igaz lehet - ugyanakkor az ellenkezője is. Innentől pedig sokkal inkább hitbélivé válik a kérdés (azt a verziót hiszed el amelyiket akarod), mintsem tudományossá.


Tehát a kérdésed ("Hogy van ez?") helyett sokkal célszerűbb lenne a "Hogy lehet ez?" kérdést feltenni, ám a lehetőségek mennyisége ez esetben a végtelenhez tart.

2013. jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.
2013. jan. 31. 15:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Az időutazás-visszatérés elvileg lehetetlen. Tegyük fel, a T1 időpontban van az anyagi világ összessége egy adott elrendezésben, ebből te eltávozol egy T2 időbe, majd visszatérsz a T1-be. Két esetet érdemes vizsgálni. Az "eltűnésed" időtartama 0. Ez azt jelenti,hogy a tömeged végtelen sebességgel változtatta a helyét a tér-időben. Azon túl, hogy kibírod-e, a relativitáselmélet és egy csomó fizikai törvény, amely a világunk alapja,mehet a kukába. És ez csak a kisebb probléma. Legyen az "eltűnésed" időtartama pozitív. A "távozás" alatt s tér-idő szerkezet megváltozik (egy csomó törvény ismét problémás lesz), a változáshoz ismét kell energia, amely egy másik helyen is előidéz változást. Majd visszatéréskor ennek a jelenségnek fordítva kell lejátszódni, különben a "visszatérést" közvetlenül követő pillanat nem lesz azonos azzal, amelyből nem utaztál el. Ebből pedig az következne, hogy nem "ugyanoda" "ugyanúgy" érkeztél, tehát az egy másik világ mindörökre. A fordítva visszatérés ismét energiát vonna el valahonnan. Más megfogalmazásban: adott pillanatban létező anyagi világ megváltozásához (elutazásodhoz) energia kell, amely az anyagi világ más helyén módosulást okoz. A visszatérést bele sem komplikálva (amely szintén energiát igényel, más helyen ismét változást okoz), a folytatás mindenképpen más, mintha semmi sem történt volna. Ezt nem lehet úgy elképzelni, mintha csak úgy ide-oda sétálgatnánk.
2013. jan. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Képzeld el, hogy megjelenik egy idegen, aki hasonlít rád, és azt állítja, hogy azonos veled! Hinnél-e neki, ha valóban hasonlítana hozzád mindenben? Ne feledd, hogy te is változol!

Minden szavát kétkedve fogadnád, így nem nagyon tudna információt közvetíteni neked a jövőből.

2013. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor, ha jól értem, mivel erre nincs magyarázat, mert az időutazás nem lehetséges, akkor lehetséges lehet az én feltevésem is?
2013. febr. 22. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, hogy lehetséges-e az időutazás vagy sem, így csak fantáziálni lehetséges most éppen :)
2013. febr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Akkor, ha jól értem, mivel erre nincs magyarázat, mert az időutazás nem lehetséges, akkor lehetséges lehet az én feltevésem is?"


Mivel a múltba történő időutazás jelenlegi tudásunk szerint nem lehetséges, és semmi jele sincs annak, hogy bármikor is megvalósulhatna, így semmi sem lehetséges, ami a múltba történő utazásra, mint előfeltételre támaszkodik. Így tehát a Te feltevésed sem lehetséges.

2013. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De tegyük fel, hogy tudjuk, hogy lehetséges a múltba való időutazás, viszont nem tudjuk megvalósítani. Akkor lehetséges lehet a feltevésem? :D
2013. febr. 25. 17:14
 10/10 anonim ***** válasza:

HA a jövőbeli te visszautaznál ide, akkor TALÁN ez történne.

Így megfelel a válasz? :)

2013. okt. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!