Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről? "az...

Mi a véleményed erről? "az emberek nem felelősek a tetteikért, hiszen vegyi folyamatok vagyunk, akiket a gének irányítanak! "

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 09:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
A gének csak a lehetőségeket biztosítják. Ezen lehetőségek közül az ember választja ki azokat, amelyeket megtesz, valóra vált, realizál. Ezen választásokért, döntésekért vagyunk felelősek.
2013. febr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

A génjeink biztosítják nekünk azt szellemi értelmet, ami képessé tesz minket a döntéshozatalra, de a döntéseket mi hozzuk meg, így a felelősség is a miénk.

Másrészt, csak hogy ezt tisztázzuk, a gének nem irányítanak, csak információt kódolnak.

2013. febr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Az emberek igenis felelősek a tetteikért. Ezt a felelősséget nem lehet lerázni, elhárítani sem a génekre, sem a hajlamokra, sem a hormonokra, sem a hormonváltozásokra, sem az ösztönökre való hivatkozással. Mindezek befolyásolhatnak, de a döntés mindig a miénk.
2013. febr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha bárki is megmondja hogy milyen tetteim lesznek, akkor megcsodálom... Hiszen csak kódolva van.
2013. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

Látom, sikerült felfogni a kérdés lényegét.


A kérdező pont azt firtatja, hogy amikor azt állítjátok, hogy a döntést ti hozzátok meg, az valóban úgy van-e, vagy csak illúzió. Honnan tudod, hogy amikor úgy érzed, hogy hoztál egy döntést, akkor volt-e egyáltalán más lehetőséged? Hiszen az agyban determinált kémiai és elektromos folyamatok játszódnak le, amiket a fizika és kémia törvényei pontosan és egyértelműen meghatároznak. Tehát nincs lehetőséged mást döntést hozni, mint amit hozol.


A kérdésre pedig az a válaszom, hogy a fentiek értelmében az emberek ugyan nem felelősek a tetteikért, de ezen az alapon nem tudják elkerülni felelősségre vonást.


Mert ha a te agyadban zajló folyamatok szükségszerűen arra kényszerítenek, hogy elkövess egy bűntényt, akkor a többi emberben zajló agyi folyamatok meg arra fogják őket kényszeríteni, hogy ezért felelősségre vonjanak és megbüntessenek.

2013. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Már bocs, de ez nem így van. Ha odaállsz a tó partjára, akkor vagy beleugrasz, vagy nem, esetleg bele is pisilhetsz, vagy beledobhatsz valamit, vagy csak megnézed a tükörképed. Ez mind rajtad múlik, hogy melyiket választod, ez a Te döntésed, melyiket teszed meg. Mindaddig függőben marad, amíg valamelyiket ki nem választod a lehetőségek halmazából, és meg nem teszed. Ha már megtetted, akkor persze hogy az a döntés tudatosul, realizálódik. Utólag már könnyű rámondani, hogy azért tetted azt meg amit megtettél, mert eleve így volt elrendelve hogy azt fogod megtenni.


"Hiszen az agyban determinált kémiai és elektromos folyamatok játszódnak le, amiket a fizika és kémia törvényei pontosan és egyértelműen meghatároznak."


Ez nem igaz. Tanulmányozd kicsit a kvantummechanikát, és ha megérted, akkor rá fogsz jönni, hogy nincs igazad.

2013. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is van választási lehetőségünk.

Gyakori a rosszkedv, a vágy, az inger, vagy a belső késztetés, de az ember képes arra, hogy ne törődjön vele.

Sok tekintetben képesek vagyunk parancsolni magunknak.

Minderre jó példa a katonaság, főleg háborúban. Ha jön a parancs, mindegy, hogy afrikai hőség, vagy szibériai hideg van. Nem számít, ha éhes vagy. Senkit nem érdekelnek a vegyi folyamataid, ha megtagadod a parancsot, aminek végrehajtásához semmi kedved, agyonlőnek.

Természetesen ez azt bizonyítja, hogy az ember máskor is képes irányítani magát.

2013. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

Én az 5-össel értek egyet.

Az emberi viselkedés félelmetes mértékben megjósolható a megfelelő előismeretek birtokában. Az cselekedeteink mögött éppen annyira fizikai folyamatok állnak mint bármely más történés mögött az univerzumban és bizonyos határok között ezek megjósolhatóak maradnak.

Az azonban hogy valaki valamit tesz az bizonyos értelemben az ő "felelőssége". Ha nem megfelelően működik akkor a többi ember ezt a hibásan működő egyedet vagy megpróbálja megjavítani vagy kiiktatni.

Szóval a tetteinkért felelősek vagyunk olyan értelemben hogy a következményeket el kell viselnünk.

2013. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%
6-os: Hidd el, hallottam már a kvantummechanikáról valamicskét. És ezen én is gondolkodtam. De szerintem az idegsejtek jóval nagyobb nagyságrendbe tartoznak, semhogy a kvantumeffektusok számítanának. Talán nagyon nagyon ritka esetben, milliárdból egyszer igen, de általában biztosan nem. Gondolj bele, hány millió vagy milliárd molekulából áll egyetlen sejt.
2013. febr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha milliárdból egy esetben számítanak, akkor napi 1-2 döntésem lazán befolyásolják. Hogy lehetne az egész életet megjósolni így?
2013. febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!