Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről? "az...

Mi a véleményed erről? "az emberek nem felelősek a tetteikért, hiszen vegyi folyamatok vagyunk, akiket a gének irányítanak! "

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 09:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%
Nem vagyok biztos benne, hogy milliárdból egy vagy hány esetben számít, csak arra akartam utalni, hogy nagyon elenyésző lehet a jelentősége.
2013. febr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"De szerintem az idegsejtek jóval nagyobb nagyságrendbe tartoznak, semhogy a kvantumeffektusok számítanának."


Egy kettős inga pedig még az idegsejteknél is jóval nagyobb nagyságrendbe tartozik, mégis befolyásolhatják kvantumeffektusok a pályájának alakulását, eltéréseit. Sőt, a háromtest-problémában bolygók, csillagok, vagy akár galaxisok is részt vehetnek, azok pedig nagyságrendek nagyságrendjeivel nagyobbak lehetnek mint egy kettős inga, mégis kvantumeffektusoktól is függhet a pályájuk alakulása.

2013. febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
30%

Még ha így is van, a kvantummechanika sem olyan biztos kibúvó.


Az csak egy dolog, hogy mi nem tudjuk pontosan meghatározni egyszerre valaminek a helyét és sebességét, de ez még nem feltétlenül jelenti, hogy a dolog nincs determinálva. Max mi nem tudunk eléggé "belelátni" a működésébe.

2013. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Így van. De ez még továbbra sem jelenti azt, hogy a világ alapvetően determinisztikus lenne. :)
2013. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
24%
De szerintem téves irányba ment el az érvelés. Akár számít a kvantumos bizonytalanság, akár nem, az akarat és felelősség szempontjából nincs jelentősége. Akár azért cselekszik az ember úgy, ahogy, mert a fizika törvényei előírják, hogy az agyában hogyan mozogjanak a dolgok, akár azért, mert valamilyen véletlen bizonytalanság határozza meg a kimenetet, a vége mégis csak az, hogy nem maga dönt.
2013. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Akkor megint csak ott tartunk, hogy minden ember felelősségre vonhatatlan azért amit tesz, mert végeredményben nem ő dönt, előre meg van írva, hogy mit fogunk tenni. Tehát az sem az én döntésem, ha úgy döntök, hogy ellopom a pénzedet, ugye? Hiszen eleve így kellett lennie, szerinted.

Persze, miután nálad jártam, elmondanád ezt majd a rendőrségnek is? Csak annyit, hogy nem kell keresniük senkit. Ha már úgysem tiéd a döntés, akkor igazán megtehetnéd, nem igaz? :)

2013. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
Ha odafigyeltél volna, és olvastad volna, amit írok, abban az azt is leírtam, hogy mindemellett a felelősségre vonás nem marad el, hiszen a többi ember meg determinisztikusan úgy fog cselekedni, hogy a bűnt megtorolja.
2013. febr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
72%

Ez az eleve elrendeltetettség elve, amely bizonyítékkal nem támasztható alá. Igaz, cáfolni sem lehet. Ez az elmélet jellegéből adódik. Kábé ugyanaz, mint amit a mélyhívők mondogatnak, hogy "azért van így, mert Isten ilyennek teremtette". Ez se nem bizonyítható, se nem cáfolható, és bármire rá lehet húzni.

Ez jó dolog arra, hogy akit nem érdekel az, hogy a világ valójában hogyan működik, az el tudja intézni az egészet egy kézlegyintéssel, és efféle mantrák ismételgetésével. Objektív, tudományos bizonyítékot se mellette, se ellene nem lehet hozni - mivel maga az elmélet sem tudományos jellegű, csupán hit kérdése az egész. Vagy hiszel benne, vagy nem. Innentől meg kár vitázni az egészen, értelme nincsen.


Szóval legyen neked igazad, Ami szerint Te nem vagy képes rá, hogy önálló döntéseket hozz. Ha neked jó ezt hinni, hát hidd így. :)

2013. febr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!