Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki segít ebben a matekfela...

Valaki segít ebben a matekfeladatban? (7. osztály, sokszínű matematika. ) (? )

Figyelt kérdés
"Most kétszer annyi idős vagyok, mint te voltál akkor, amikor én annyi idős voltam, mint te vagy most. Amikor te annyi idős leszel, mint én vagyok most, akkor ketten együtt 54 évesek leszünk. Hány évesek vagyunk most külön-külön?"

2013. febr. 4. 16:45
 1/4 anonim válasza:

Szia a megoldás:24 és 26

Most kétszer annyi idos vagyok (26),mint te voltál (13) akkor amikor én annyi idos voltam mint te most (24)

13-nak a kétszerese 26

aztán ha most huszonnégy és öregszik 2 évet akkor 26 lesz,aki pedig most 26 az 28 lesz két év mulva.És 26 meg 28 az 54 nem tul nehéz de örulök hogy segithettem én is 7.-es vok.

2013. febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, nálunk az osztály legjobb matekosa sem tudta. -_-
2013. febr. 4. 18:07
 3/4 anonim válasza:
szivesen
2013. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sajnos helytelen a megoldásotok, mert:

ha te most 24 vagy és én most 26 vagyok akkor:

-az stimmel hogy 54 lesz az összeg.

-2 éve voltam annyi idős mint te, ekkor te 22 éves voltál aminek a kétszerese nem 26.


A helyes gondolatmenet:


Jelen:

Én X éves vagyok

Te Y éves vagy.


Múlt:

Én Y éves vagyok. (amikor én annyi idős voltam, mint te vagy most)

Te X/2 éves vagy. (Most kétszer annyi idős vagyok, mint te voltál akkor)


Jövő:

Én 2X-Y éves vagyok. (ez kicsit cseles, én X éves vagyok a jelenben és X-Y év telik el [Amikor te annyi idős leszel, mint én vagyok most...ez akkor lesz ha eltelik a jelenben lévő köztünk lévő korkülönbség], így X+X-Y éves leszek jövőben)

Te X éves vagy. (Amikor te annyi idős leszel, mint én vagyok most)


Egyenletek:

2X-Y+X=54 (a jövőbeni életkorok összege)

Y-X=(X/2)-Y (a jelen és a múlt közt a két ember életkorának megváltozása azonos)


Elsőből: 3X-Y=54

Másodikból: 2Y=3X/2 => 4Y=3X


behelyettesítve: 4Y-Y=54 => Y=18 => X=24


Ellenőrzés:

Én most 24 vagyok te pedig 18.

6 év múlva leszel 24 ekkor én 30 leszek, 30+24=54.

Én 6 éve voltam annyi idős mint te most, ekkor te 12 voltál. Ennek a 12nek vagyok most a kétszerese.

2014. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!