Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet tó a hegy?

Hogy lehet tó a hegy?

Figyelt kérdés

A Gerecsében egy 598 méter magas hegycsúcs neve Péter-tó. Miért tó? A turistatérképen hegynek jelölik nem víznek.

Előre is köszönöm a választ!



2013. febr. 4. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ferihegy pld Pest egyik legsíkabb része!Így nevezték el!
2013. febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Péter-tó csúcs nem egy lapos plató?

Korábban fel lehetett töltve egy része esővízzel, és onnan a név...

2013. febr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ferihegy a dél-pesti síkságon egy kiemelkedő halom. Ugyebár a síkvidéki embernek a halom is hegy.

A földrajzi elnevezések néha nagyon régi keletűek, annyira, hogy az eredetük homályba vész. De minél régibb, annál nyilvánvalóbb valós oka volt a névnek. Konkrétan nem tudom, de a legvalószínűbb, hogy a lapos tetőn kialakult mélyedésben tartósan megmaradt az esővíz. A neveket mindig úgy adják, hogy egyedi legyen. Feltehetően a környéken eléggé jellegzetes lehetett egy csúcson egy tó.

2013. febr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Még nem jártam ott, csak a térképet böngészve láttam meg. A domborzati jelek viszont nem utalnak fennsíkra,ahol időszakosan tó képződhetne...(Attól még persze lehet)

2013. febr. 5. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:

plató az IFA-n van

a plateau magyarul fennsík

2013. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez hol van?

Jól ismerem a Gerecsét, de ez nem ugrik be.

2018. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!