Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudományos alaposságú dokument...

Tudományos alaposságú dokumentumfilmeket keresek világháborús és vietnámi háborús témában. Tudnátok nekem ilyeneket írni?

Figyelt kérdés
Manapság mindenben a látványra mennek, így elhanyagolják a részleteket. Nem tudtok-e véletlen olyan, a fenti témákkal kapcsolatos dokumentumfilm címeket/elérési helyeket, amik igényesek? Pl. ilyesmik legyenek benne, hogy összehasonlítások, stratégiai mozzanatok, előnyök, hátrányok, terepszemlék, technikai felszereltség...stb. Semmiképpen sem olyanokat keresek, amikben csak ész nélkül nyomják a képet és a narráció 80%-ban hibás adatokat közöl. Előre is köszönöm!

2013. febr. 5. 20:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Természetesen pénzt is kiadnék értük. Videótékákat, boltokat, webshopokat is írhattok...
2013. febr. 5. 20:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazából egy bizonyos szint felett már nem találni mélyebb tartalmú dokumentumfilmeket, hiszen ezek a nagyközönségnek készülnek. Javaslom inkább a megfelelő könyvek beszerzését a témában.

De ha kéne ajánlanom, akkor II. vh témában elég jó a "Második Világháború Története - ahogy a Spektrum Televizión láthattuk". Vagy kizárólag a keleti frontról a "Szovjet Vihar" c. sorozat, bár ezt még én sem láttam, de a kollégák dícsérik. Hirtelen ez a kettő jut eszembe, de mint mondtam, ha tényleg a tudományosságra hajtasz akkor könyvek, tanulmányok, folyóiratok.

2013. febr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. febr. 5. 21:46
 4/4 Süleyman Oglu válasza:

Nagyon ritka az igényes és elfogulatlan anyag. Az általad kérdezett két témához nekem az angol nyelvű "The fog of war" c. Robert S. McNamara interjúfilm tetszik leginkább.Ebben a dok.filmben részletesen elmeséli pl. a II. világháborús stratégiai (terror) bombázások hátterét ugyanúgy, mint az amerikai hadigazdaság működését, vagy a vietnámi háború okait, valóságát és az amerikaiak hatalmas tévedéseit. Őszintén beszél és hitelesen.


A Spektrumon látható II. világháborús anyagokat egyáltalán nem tekintem objektívnak, sokszor a bemutatott filmanyag is manipulált. Összességében a mindmáig mélyen elfogult angolszász propaganda része. Pl. az olyan, nagyon gyakran hangoztatott kitételek, hogy : "...de Hitler nem tudta, hogy a szövetségesek akkor már..." stb.

Maguk a színes felvételek érdekesek, de a narráció csapnivaló.


Filmként a közel tíz éve bemutatott "Összeomlás" tökéletesen illik az általunk megismerhető egykori történésekhez, kivéve a film főszereplőnőjének mai gondolatait ( primitív és életszerűtlen meaculpázása )és a film legvégén az orosz ostromgyűrűből való távozását, amely a valóságban egyáltalán nem úgy zajlott.


A History Channel már sokkal magasabb nívójú, persze azok is csak akkor, amikor nem az angolszászok emberiségellenes bűncselekményeiről van szó. Azokkal persze a HCh sem foglalkozik. Összességében tehát én is a szakirodalomra, méghozzá az ezredforduló utáni szakirodalomra szavaznék, ugyanis abban már oldódik a gyűlölet és az ostobaság. Nagyon jó orosz szerzők vannak, akik publikáltak pl. a német-szovjet háború kitöréséről, és a nagy sztálini békeszeretetről, a Ribbentrop-Molotov paktum szovjet értelmezéséről és a Szovjetunió gigászi háborús előkészületeiről. Továbbá javaslom a Netet is. Német és angol háborús visszaemlékezések és anyagok érhetők el, melyek meglehetősen megdöbbentőek, de mivel életszerűek, hitelesek, így érdekelhetnek egy igényes történelemkutatót, pl. Téged.

2013. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!