Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Február 15 aszteroida? (lejjeb...

Február 15 aszteroida? (lejjebb a kérdés)

Figyelt kérdés
Azt írják a cikkben hogy "36 000 kilométer magasan keringő műholdaknál is közelebb halad el mellettünk" Ez esetben nem kéne a gravitáció miatt esetleg vagy a földet kizökkenteni valamilyen szinten vagy esetleg még is valamilyen kárt okozni? Mert rendben van hogy elhalad mellette én nem vagyok szakértő de ha két ekkora tömegő test egymás mellett van valamilyen szintű vonzásnak ki kell alakulnia szóval hogy haladna el csak úgy simán ha ilyen közel van? A műholdak is felveszik a föld körüli pályát ( tudom kisebbek ). Meg gondolom akkor telibe talál egykét műholdat az aszteroida.

#aszteroida #meteor #feburár 15
2013. febr. 11. 00:16
 1/3 A kérdező kommentje:
[link] ezen olvastam róla
2013. febr. 11. 00:18
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Így is van, ki is fogja zökkenteni a Földet, sőt, el is téríti majd a pályájáról. Saccra nagyjából néhány nanométernyivel arrébb fogja vonzani.

Műholdat pedig van esély hogy telibetraffál, úgy kábé (megint csak érzésre) 1/10^9 eséllyel. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy kábé még milliószor fog elhaladni mellettünk, míg egyszer beledurran egy műholdunkba.

2013. febr. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Föld nagy "F".

Képzelj el egy el Kisbusz méretű testet, ez legyen a Föld és mellette elsuhan egy gombostűfej méretű objektum. Kb ilyenek az arányok, ezért nincs semmilyen érzékelhető hatása.

2013. febr. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!