Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Azon senki sem tűnődött még...

Azon senki sem tűnődött még el, hogy vajon hogyan látjuk mi emberek a képernyőn a betűket?

Figyelt kérdés
Egy barátommal komolyabban elmerültünk egy témában, ami jelen esetben a kémia volt, és olyanokra lyukadtunk ki, hogy vajon a molekulák honnét tudják azt, hogy én most lenyomtam például az A betűt? Képletesen szólva próbáltam elmondani az egészet, a lényeg az lenne, hogy arra vagyok kíváncsi, hogy ha én lenyomok egy gombot, akkor milyen kémiai folyamatok játszódnak le a betű a gép és a képernyő között? Puszta elektronika nem hiszem, hogy képes lenen magában végrehajtani egy olyan dolgot, amire az emberek utasítják, a molekulák és az atomok részeiben és történnie kell valaminek, hogy egy A betű például a képernyő jobb alsó sarkába jelenjen meg nem? Vagy tévedek? Ja és ki és hogyan fedezhette fel például azt, hogy a TV-ben a képek mozogjanak, vagy az érintőképernyőn az elektronok miatt a gép tudja, hogy mit kell csinálnia? A konkrét kérdésem az lenne, hogy a világban hogyan tudja például egy gép, hogy 1000km-el odébb egy központban valaki hozzáért egy érintőképernyőhöz, ami megmozgatta az elektronokat és a többi atom ezt észlelte, így maga a gép működésbe tudott lépni és elküldte egy távoli felhasználónak a frissült adatokat. Mag ez a folyamat valahogyan nem tud összeállni a fejemben, pedig érdekelne a kérdésre a válasz. Senki sem törődött még ilyenekkel? Mindenki csak arra tud gondolni, hogy itt egy gép, és ha bekapcsolom, akkor nyomhatom az SuperMariot? Nekem viszont ennyi nem elég, jobban belemásznék a témába... Előre is köszönöm a válaszokat! Bár ezt elég nehézkes volt nekem leírni, ezért, ha valami nem érthető, akkor szóljatok! Köszi előre is!
2013. febr. 15. 19:41
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Vagy tévedek?"

IGEN. Tévedsz.

Az a baj, hogy amit kérdezel (honnan tudja a gép, hogy az 'A' betűt hova kell kiraknia, hogy hogyan mozogjanak a képek, stb.) SOKKAL bonyolultabb annál, hogy ezt itt néhány sorban el lehetne mondani.


Ha ténylegesen érdekel a téma, az Interneten is utána tudsz olvasni ezeknek, de mivel a kérdéseid alapján úgy gondolom, hogy igencsak fiatal vagy, még tanulni is bőven tanulhatsz ezekről.

2013. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért? A lámpa a plafonon honnét tudja, hogy te megnyomtad a kapcsolót a szoba sarkában?


A számítógépben is ez megy, csak sokkal kisebb méretekben, sokkal kifinomultabban, sokkal több tervezést igényelve. Az LCD monitorok mindegyik pixeléhez megy egy vékony vezeték, és egy-egy impulzus hatására az egyes pixelek mögött a folyadékkristályok beállnak a megfelelő állásba, és itt a folyadékkristályoknak van legtöbb köze a kémiához, hogy hogyan viszik oda a jelet, az főképp elektronika (igaz, az elektronikához is kell némi kémia). A régi CRT monitorokban elektrosztatikus térrel irányították az elektronokat a megfelelő irányba, „csak” a feszültséget kellett ügyesen beállítani.


Filmet, hogyan fedezhették fel: Például valaki pörgette a könyv lapjait, és látta, ha sok képet néz egymás után, az olyan, mintha mozogna. Innét ha van fénykép, akkor egyenesen jön a film, ha van CRT, akkor meg kell oldani, hogy megkapja az egyes képekről az információt, elég gyorsan, hogy élvezhető legyen, és az már a TV.


Ha nagyon részletesen érdekel, akkor tanulj villamos mérnöknek, ők foglalkoznak elég alaposan ilyesmikkel.

2013. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elektronika... az elektronok mozgása közvetíti az információt.

Aztán az információnak megfelelően felvillannak az egyes képpontok. Kémiai átalakulás nem történik, csak bizonyos molekulák sajátságait használjuk ki: szín, fluoreszcencia. Egy vegyészt már érdekelhet, hogy miért vannak ezek a tulajdonságok. Régen katódsugárcső volt, ma nem tudom, mi van.

2013. febr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
A számítógép legtöbb alkatrészére igaz, hogy ha abban kémiai reakció megy végbe, azt dobhatod kifelé.
2013. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valaki, aki létrehozta mindezt, az valószínűleg tudja, hogy működik. Ahogy azt is, hogy hogy lehet Újmexikóban ülve elpusztítani egy házat Afganisztánban (Obama drónháborújáról hallottál már?) Na most valószínűleg nem te leszel az, aki ezeket a dolgokat érteni fogja.
2013. febr. 16. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a Számítógép architektúrák (nem mindig szerethető) tantárgyát :) !


[link]

2013. febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az jó lenne, ha ilyen érdekes dolgokat tanulnánk általánosban, meg gimnáziumban fizikából, kémiából. Most ne kötözködjön senki, nem egyetemi, kutatói szinten, csak némi alapot. A diák kíváncsiságát is talán fel lehetne kelteni!
2013. szept. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!