Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van még értelme az ilyen nagy...

EagleHUN kérdése:

Van még értelme az ilyen nagy mértékű éjszakai világításnak, amit ma használ az emberiség?

Figyelt kérdés

Nem a szép épületek díszkivilágításával van bajom.

Boltok és reklámfények, meg a túlzott közterületi világítással.

Már úgy értem visszatart valakit a lopástól?

Persze valamennyi közterületi (út) világítás szükséges a balesetek elkerülése végett, de szerintem bőven elég lenne a kereszteződéseket, kanyarokat, zebrákat kivilágítani.

A mellett hogy drága, fényszennyezést okoz, megzavarja az élővilág és az ember életciklusát.

Íme egy pozitív cikk a témában:


[link]


Bocs de nem találtam erre jobb kategóriát.



2013. febr. 18. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Igen, pszichológiailag hat, jelentős szerepe van az éjszakai közbiztonságban.
2013. febr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
81%
A cikket elolvasva egyet értek. Én is hülyeségnek tartom az ilyen soha senki nem jár ott utcák kivilágítását.És az élővilág témában is igazad van:) én mindig leszoktam oltani a villanyokat meg az ilyesmi féle dolgokat. Egyetértek és támogatlak:)
2013. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
mint ahogy az első is mondta, sokkal nagyobb a biztonságérzete az embereknek, Magyarország már rég megelőzte a franciákat, nálunk egy boltnak sem ég este a lámpája vagy bármije
2013. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Már bocsánat, de a cikkben nem utcai világításról írnak, hanem hivatalok és boltok belső fényeiről, és a hozzájuk tartozó kirakatokról és külső fényelről.

Amúgy ha egy utcát nem világítanak, akkor azért nem fog senki arra járni. Ki lakna olyan utcában egy városban, ahol elemlámpával kell menni, nehogy pofára ess? :DD Utcai közvilágításra szükség van.


Az egy más kérdés, hogy hatékonyabb és célzottab világításra lenne szükség, vagyis csak oda világítson, ahova kell (lefelé), és máshova ne (oldalra, felfelé). Már ezzel is sokat spórolnánk, csak hát át kellene hozzá alakítani az összes világítótestet.

2013. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%

""A mellett hogy drága""



Miért lenne drága?

Egy erőmű akkor tudja visszafizetni az építésére felvett kölcsönt, ha folyamatosan működik.


Ha éjszaka csak a hűtők meg telefontöltők működnének, le kéne állítani az erőműveket!

És ha sokat piszkálnák így, akkor hamarabb elromlana -az erőmű.

2013. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

igen ez jó kérdés ! üzleteket nem kéne, elég lenne beszerelt mozgásérzékelő lámpa, ha betörne valaki akkor világítana az üzlet, és az szerintem igenis feltűnő hogy az összes üzlet sötétségbe van, az az egy üzlet meg világítás alatt és valaki bent éppen pakolja a zsákját... :D

szívem szerint a szép épületeket se világítanám ki mert az is nagyon sok pénzbe kerül.(vagy csak ünnepnapokon) hisz adósságból nincs hiány soha....

2013. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

1-es vagyok, bocs a figyelmetlenségért, nem néztem meg a cikket, rohantam. A belső világítás is fontos, mert kívülről látható, ha valaki bent mászkál, és tanú így riaszthatja a rendőrséget, hogy lehetséges betörést észlel. Ez is elrettentő, nem véletlenül használják, felmérték ezt előre, és valóban az.


A sötét utcáról pedig: LAKNAK ott emberek. Nekik számít, hogy van-e ott világítás, és hogy milyen a közbiztonság.

2013. febr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Az éjszakai világítás azért is fontos, hogy az emberek ki merjenek merészkedni az utcára, még sötétben is. Nagyon ijesztő ám fény nélkül haladni az utcán, éjjel.
2013. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
77%
"üzleteket nem kéne, elég lenne beszerelt mozgásérzékelő lámpa, ha betörne valaki akkor világítana az üzlet, és az szerintem igenis feltűnő hogy az összes üzlet sötétségbe van, az az egy üzlet meg világítás alatt és valaki bent éppen pakolja a zsákját" ha mozgásérzékelős lámpát tesznek az csak annyit jelent a betörőnek, hogy miután bejut le kéne takarnia a mozgásérzékelőt..
2013. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerintem is elég lenne a mozgásérzékelős lámpa az üzletekbe. Meg mondjuk a reklámfényei is max éjfélig világítsanak.

Bocs ha valakit zavar hogy belekevertem a közvilágítást is.Szerintem ott is lenne mit tenni.


Egy ötletem az értelmesebb közvilágításra:

Hosszú egyenes szakaszokon elég lenne 100m-enként tenni egy lámpát, viszont a jelenlegivel ellentétben a kereszteződések minden sarkába kötelező lenne (Tehát T-nél 2db, X-nél 4db lámpa), illetve zebráknál (ha épp nem oda esik a 100m), és a kanyarok belső oldalán lenne 1 (a neki menetel veszélye miatt a belsőn és nem a külsőn).


Azoknak akik az erőművek üzemelési problémáit hozzák föl, hogy éjjelre le kellene állítani ha csökkenne a fogyasztás..., azt üzenem gondolják végig még egyszer. Nehogy már az erőmű szabja meg a fogyasztást, meg hogy pazaroljunk energiát. Vannak gyors működésű erőművek a rendszerben, azokat kell ilyenkor ki be kapcsolni. Meg vannak jól szabályozhatóak is mint pl Paks. Ott visszább tudják venni. Szervezés kérdése. Nem véletlenül veszi vissza az állam most a hálózat üzemeltetést.

Van ahol (Mezőtúr) azért van leállítva 2db 90Millás szélturbina, mert nem tudtak megegyezni az Eon-nal az áram átvételi árban.

2013. febr. 18. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!