Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem ertem. Megoldas kene...

Tincshi kérdése:

Nem ertem. Megoldas kene a²+2a=? A²+4a+3=? A²+4a-4=? 4a²+4a=? 4a²+4a-3=? 4a²-8a+1=? Surgos lenne. Elore is koszonon szepen!

Figyelt kérdés

2013. febr. 18. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:

én sem értem. Mit kéne ezekkel csinálni?

"A" és "a" különböznek, vagy ugyanazok?

2013. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugyanazok csak a gyakori kerdes magatol megnagyobbitotta de mindeggyik kicsi a
2013. febr. 18. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem érted, mi a feladat?

Szerintem szorzattá kell alakítanod, kiemeléssel.

Minden műveletsorban azt a betűt és / vagy számot emeld ki, amelyik mindegyik tagban megtalálható.

Pl. a^2 + 2a = a * (a + 2)

Remélem, így már rendben. :)

2013. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen..
2013. febr. 18. 20:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs feladat. Legalábbis még nem lett megadva. Nézz utána az eredetinek, és minden részletét jegyezd meg.

Ezek (feltéve, hogy az "a"-t változónak tekintjük) másodfokú függvények, mértani alakzatként parabolák. Lehet őket más alakúra alakítani, lehet a gyöküket (zérushelyüket) keresni, lehet ábrázolni, lehet a minimumot (parabola alját) keresni, és még sok mindent lehet. Egyet nem lehet, találgatni!


Tehát megadtad az adatokat, most fogalmazd meg a feladatot is.

2013. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kosz de megoldas kellet volnaa
2013. febr. 19. 14:03
 7/8 anonim ***** válasza:
De ha nem tudjuk, hogy mi a feladat, mégis hogyan oldjuk meg ?!
2013. febr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tincshi, szedd már össze magad, légy szíves, mert így nem jutsz előrébb. Írd le pontosan, hogy melyik tananyagnál tartotok: a tankönyvből másold ki a címet, ahol ehhez a házihoz hasonló feladatok vannak, vagy a füzetedből, hogy mit írtatok az óraszám után címnek, amikor ezt vettétek új anyagként.
2013. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!