Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért francia kockás füzet a...

Miért francia kockás füzet a neve a francia kockásnak?

Figyelt kérdés
Félre értés ne essék, nem a franciával van bajom, hanem a kockással, hiszen az helyesen négyzetrácsos. Ami ebben az esetben ugye, szintén nem lehetséges.

2013. febr. 20. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a sima négyzetrácsost is kockásnak hívja a köznyelv, így a problémád kipipálva
2013. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetris ***** válasza:
56%
Na jó, de miért nem latinkockás, vagy németkockás? Így értette a kérdező. Mellesleg én se tudom.
2013. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
dehogy úgy értette ... meg is magyarázta, hogy nem a franciával van baja :)
2013. febr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a köznyelv kockásnak mondja magát a mintát. Gondolj bele, hogy hangozna:

"Ma a négyzetrácsos flanel ingemet veszem fel."

Vagy:

"Kedvenc rajzfilmem volt a négyzetrácsos fülű nyűl."

2013. febr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Továbbá a skót férfiak "szoknyájával" megegyező minta neve is *skótkockás* (a ruhadarab neve egyébként kilt).


Ezen a problémakörön én már túlestem régebben, így most inkább az érdekelt, miért pont francia. De semmi érdemit nem találtam azon kívül, hogy az angol nyelvterületeken szó sincs franciáról...

Valószínűnek tartom, hogy Franciaországból, de legalábbis francia közvetítéssel került hozzánk ez a fajta papír (a lap), innen eredhet az elnevezés.

2013. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ha tényleg kockás lenne, valódi kockákból, akkor is ugyanígy nézne ki. (Kicsit talán vastagabb lenne a lap.) Szóval úgy is veheted, hogy egy valódi kockás lap fotóját látod.

:)

2013. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük még hozzá, hogy a francia kockás helyesen nem lehet négyzetrácsos. Legfeljebb négyszögrácsos.
2013. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!