Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Építőmérnökhöz kell rajz...

Építőmérnökhöz kell rajz alkalmassági?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy az építőmérnökhöz is kell rajz alkalmassági vagy csak az építészmérnökhöz? Tudom, hogy az építőmérnök az lényegesen kevesebbet rajzol mint az építész.. sőt. De azért szeretnék biztos lenni benne mivel a napokban szeretném feladni a jelentkezésemet.. Valamint az is érdekelne, hogy PTE-n az építőmérnök alapképzéshez kell-e valamelyik tantárgyból emelten érettségizni.. tudomásom szerint nem kötelező, de azért szeretnék erre is választ kapni!

Előre is köszönöm szépen!



2013. febr. 24. 16:50
 1/3 anonim válasza:
Az építőmérnök legalább annyit rajzol, mint egy építészmérnök. Csak nem kézzel. Meg nem házak körvonalait. Amúgy nem kell alkalmassági.
2013. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát én építőmérnöknek tanulok a BME-n, és tényleg nem kell annyit rajzolnunk, viszont számolni sokkal többet kell, mint az építészeknek, és így van, nem kell alkalmassági, de ezt a felvi.hu-n is csekkolhattad volna...
2013. márc. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom már késő, de én is megosztom a tapasztalataimat. Nem hasonlítgatom magunkat az építészekhez, mert nem egy kategória, ők teljes más jellegű terveket készítenek, mint mi, építősök.

Nálunk pl. rengeteg rajz van (közműves leszek), de nagy százalékban elfogadják autocadben rajzolva. 1-2 olyan tárgy van csak félévente, ahova kell kézzel rajzolni egészen A/3-tól kezdve A/0-ig, vagy olykor még nagyobban, de vonalzókkal megoldható, szóval nem gáz. Én sosem voltam jó rajzos, sőt... Még is tudom teljesíteni a követelményt, csak odafigyelés és türelem kérdése. :) Ha most összehasonlítom az elsős műszaki rajzaimat a jelenlegiekkel, akkor olykor őszintén megdöbbenek. :)

2013. márc. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!