Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ember 3 esemenyt tart...

Az ember 3 esemenyt tart fontosnak a szuletest az eletet es a halalt. Nem erzi hogy megszuletett szenved a halaltol tehat elfelejt elni, errol kellene nekem irjak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 28. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Okoskodás helyett tanulj meg inkább magyarul.
2013. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értelek pontosan. De, ha a tagok véleményére vagy kiváncsi:szerintem a Haláltól nem kell félni, hiába ábrázolják hátborzongató, rusnya alakban. Olykor megváltás - pl. egy kinok között fetrengő, menthetetlen embernek - , másnak (a gyengének, gyávának) az utolsó menekülési lehetőség, pl. az adósságai elől. Persze, ha olyan ember hal meg értelmetlenül - pl. kocsmai verekedésben - ,akire mindez nem áll, az szinte merénylet - de ki tudhatja, mitől menekült meg ő maga (mondjuk, rákos lett volna?), esetleg az emberiség (pl. Hitler, Sztálin, Rákosi, stb.)?

Úgy hogy azt hiszem, a Haláltól nem kell félni - de a társaságát sem kell keresni. El kell fogadni a létezését, mint az Életét...

2013. febr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
Nézd meg a Bakancslistát. Az a film többet mond erről, mint bárki itt képes lenne rá.
2013. márc. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

>errol kellene nekem irjak?


Ez mi a sza­rt jelent?

2013. márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy erről kellene írnia. Nem tudom, mit nem lehet ezen érteni. Nem mindenki a köznyelvi sztenderdet beszéli, az csak egy nyelvváltozat a sok közül.


A kérdésre: Nem szeretem a filozófiát, mert olyan elvont. De ez a két mondat kb. arról szól, hogy

- Kitüntetett eseménynek tartjuk a születést, mivel ezzel kezdődik az ember élete, és a halált, mert azzal fejeződik be. Megünnepeljük a születésnapokat, pedig a születésünkre nem is emlékszünk, ill. az idő folyamatosan telik, nem egyik napról a másikra változik a kor.

A haláltól pedig sokan félnek kisebb-nagyobb mértékben, mivel nincsenek biztos információink, hogy mi van utána, már ha egyáltalán van valami. Az ember pedig nem szereti a bizonytalanságot, az ismeretlent, a véglegeset, a visszafordíthatatlant; a tudatnak pedig felfoghatatlan a "semmi".

- Az ezzel a két dologgal való folyamatos foglalkozás miatt pedig az ember nem a jelenben, hanem a múltban és a jövőben él, így nem arra fordítja a figyelmét, az energiáit, a tudását stb., amire kellene, és nem élvezi úgy az életet, ahogyan lehetne.

2013. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szevasztok! Szerintem ezzel a néhány hozzászólással - ha jól kezeli -, elegendő anyagot kapott az alapvető viszonyulási módozatok elemzéséhez, hát nem? Bennük van minden, mint cseppben a tenger!
2013. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!