Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez mit akar...

Szerintetek ez mit akar ábrázolni?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2013. márc. 4. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A valóság nem ennyire egzotikus. A középkorban létezett egy hagyomány a kőfaragók között. Ha valamelyiküknek javítania kellett egy kollégája munkáját, hozzátett egy saját részletet. 1993-ban a salamancai ikerszékesegyházban rendezték az Ember Korszakai című kiállításszorozat egy részét. Ennek a zseniális rendezvénysorozatnak az a célja, hogy a középkor emberét, gondolkodásmódját közelebb hozza hozzánk. A Puerta de Ramos kapuzat díszítése majdnem teljesen elpusztult, elkopott az elmúlt ötszáz évben. A kiállítás kíváló alkalom volt a kapu helyreállítására. A kőfaragó mester, Miguel Romero hű maradt az évszázados hagyományhoz és az újjáfaragott minták közé rejtett egy űrhajóst.



rejtély megoldva :)

2013. márc. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy látom egy régi épület(templom, vagy kastély) frissen javított része. A kőfaragvány egy növényi ornamentikában rejtőzködő űrhajóst ábrázol. Nagyon jó képek, hol csináltad?
2013. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A valóság nem ennyire egzotikus. (...) A kőfaragó mester, Miguel Romero hű maradt az évszázados hagyományhoz és az újjáfaragott minták közé rejtett egy űrhajóst." - idézte az 1. válaszoló innen:

[link]


Én pedig lenyúltam gyakorivalasz2 válaszát egy régebbi kérdésből:


<"A képek nagyon meggyőzőek, de mielőtt végigértesítettem volna az ismerőseimet a szenzációs hírrel, megkérdeztem a Gúglit, ő mit mond erről. Beírtam, hogy "Spain Salamanca cathedral astronaut", de aki csak magyarul tud, az is próbálkozhat a "Spanyolország Salamanca űrhajós" kereséssel. Az első találat mindkét esetben megfelelő tájékoztatást nyújt a kérdésben. Azért még elmondanám, hogy ért meglepetés a tények megismerésekor, mert azt hittem, valaki Photoshop segítségével csinálta a képeket, de kiderült, azok valóságosak. Viszont a faragványokról érdemes tudni, hogy azokat nem 1102-ben készítették, hanem 1992-ben, a felújítási munkálatok során. Még csak nem is viccnek szánták, mint a cápás indexképet, hanem ez egy szokás, hogy a templomokra, valami az adott korra jellemző utalást helyeznek el, mintegy a szobrász "kézjegyéül"."

[link]


Megjegyzem van ott egy fagyizó démon is:

[link] >


A szörnypofa tényleg fagyizik. :D

2013. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!