Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak annak van éselye egyetemr...

Csak annak van éselye egyetemre menni aki okosnak született?

Figyelt kérdés
én sajnos nem születtem okosnak, soha nem is mondta senki, tanárok se, "hogy okos lennék csak... " sok ismerősömnek mondták már, akik olyan szintűtanulók, mint én, hogy "lenne eszed" meg stb. de nekem soha. én is tudom magamról, hogy nem vagyok valami okos, de nagyon szeretnék később egyetemre bekerülni és diplomát. minden nap órákat tanulok megpróbálok mindent megtenni szeretnék egy nagyon jó érettségit. aki kevésbé jó képességű annak is van esélye egyetemre menni?
2013. márc. 5. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van. Aki nem olyan okos mint a többiek, annak az ész helyett a szorgalom a fegyvere a tanulásban ;)

A szorgalom szerintem nagyobb kincs, ritkább a szorgalmas ember, mint az okos. :)

2013. márc. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

természetesen van. a szorgalom a legfontosabb....

olyan meg, hogy okos, olyan nincs....

a képesség mindenkiben ott van, csak ki kell tapasztalni, h tudod a legjobban kihasználni...

öszzefüggésekkel tanulj, ne magolva...

ha van rá lehetöséged szerezd be ezt a könyvet:

Hogyan duplázd meg a tanulóerödet?

okos dolgok vannak benne;)

2013. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Ne aggódj, simán van esélyed bekerülni egyetemre, ha továbbra is szorgalmasan tanulsz. Én se lennék most egyetemista, ha nem így lenne.

Nálunk a bátyámnak van iszonyat fogékony agya, percek alatt képes volt megtanulni egy leckét, de szörnyen lusta volt. Úgy volt hármas a középiskolában, hogy minden dolgozatot megírt 5-ösre (nulla tanulással, megjegyzett mindent órán), viszont házit sose csinált, azokra pedig kapta sorra az 1-eseket :D

Nekem közel sem ilyen fogékony az agyam, mégis sok-sok áttanult éjszakának hála itt vagyok egyetemen és pár hónap múlva diplomázom :)

2013. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 levis56 ***** válasza:
100%
Ne aggódj mindenki hülyén születik,ha érdekel amit tanulsz könnyeben megjegyzed mint egy éles eszü lusta tanuló.
2013. márc. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Szerintem is az akarat sokkal fontosabb. Ha valamit akarsz, de nagyon akarsz, szóval nem úgy, hogy "jó lenne, de ha nem jön össze, nem gond", hanem úgy, hogy IGENIS AKAROM, MEG FOGOM CSINÁLNI, akkor nincs előtted akadály :) Annyiszor tapasztalom azt is, hogy a tanárok sokkal jobban szeretik azokat, akik bár nem valami zseni palánták, mégis irtó nagy szorgalom van bennük, mint azokat, akik nagyon okosak, csak lusták. Van nem egy olyan ismerősöm. Egy zseni. Komolyan. Mégis nagyon lusta. Rá igen neheztelnek a tanárok, mert bár lenne nagy képessége, nem küzd azért, hogy fejlessze.

Úgyhogy Neked is van esélyed, csak legyél szorgalmas, meg tanulj sokat. Tuti le fogod körözni a csomó lusta eszes haverodat :D

2013. márc. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!