Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki meg tudja ezt magyarázni?

Valaki meg tudja ezt magyarázni?

Figyelt kérdés

A következőn gondolkodom már nagyon régóta, de nem tudok rájönni.


Ha egy gördeszkán gurulunk, és felugrunk, a gördeszka kimegy alólunk, mi meg a földre esünk. És ha egy vonaton, miközben az megy, felugrunk, akkor "kimegy alólunk" a vonat? Tehát hátrébb kerülünk, vagy ugyan ott maradunk? Nem tudom elképzelni hogy van ez, kipróbálni meg nem szeretném.


2013. márc. 27. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mivel a vonat azonos sebességgel megy ,a repülőn lépni sem lehetne .
2013. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a gördeszkán felugrunk (függölegesen 90,00000000000 fokban) akkor a gördeszkára esünk vissza.
2013. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Attól, hogy felugrasz, azaz függőleges irányú mozgást végzel, a vízszintes lendületed nem fog megváltozni. Ez persze csak közelít a valósághoz, de amennyiben pontosan függőleges irányba ugrasz és a jármű haladása egyenletes, akkor nagyon jó közelítéssel a jármű ugyan azon pontjára esel vissza amelyikről felugrottál.
2013. márc. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is sokat agyaltam, és egy véletlen folytán jöttem rá a megoldásra.

1. Ha a jármű egyenletesen mozog, akkor a rajta lévő tárgyak úgy viselkednek, mintha nem is mozognának. Ezért nyugodtan ugrálhatsz a vonaton, mert (elméletileg) olyan, mintha nem is mozogna semmi. Ez a gördeszkával is működne (megint csak elvben), de azért necces a dolog, mert a deszkát kirúghatod magad alól.

2. A buszon ültem, és egy pénzérmét dobálgattam fölfele, és egy nagy fékezésnél a pénz messze előrerepült. Elég kínos volt. :) Lényeg: Amikor a pénz a kezedben van, együtt mozog egyenletesen a busszal. Ha feldobod, már nem a busszal mozog együtt, hanem fölfele mert dobtad, és előre, mert a busz mozgása miatt van vízszintes lendülete. Ha a busz fékez, a pénz ugyanúgy repül tovább, mert nem hat rá a busz, és le se sz@rja, hogy közben tök máshová fog esni, mint ha nem fékezett volna a busz.


Egyébként mekkora poén lenne, hogy repülőn odadobsz a melletted ülőnek valamit, a repülő közben satuzik (xd), a valami meg nyolszázötvennel eltűnik hátra. :)

2013. márc. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen ha egyenletes sebeségel mész akor ugyan oda esel visza. Viszont ha velemejikőtők lasul vagy gyorsul vagy eltérő mértékben. akor már nem ugyan oda esel visza neked nagyob a légelenálásod mint a kőrdeszkának igy joban lasulsz . Avonat meg zárt a légtere igy a levegő is vele mozog igy a kőzg haladási sebesége az megyegyezik a vonatéval vagy veled . Ha avonaton le ejtesz egy cigi csiket egyenesen le felézuhan a vonathoz viszonyiva viszont ha az ablakon ejted ki elhuz hátra avonathoz viszonyitva mert a levegő lasitja.
2013. márc. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ataaa ***** válasza:
Gördeszka nyitott, így a rajta állóra erősen hat a légellenállás, ami lassítja. A vonat, repülőgép zárt, így ott nincs ami befolyásolná az egyenes vonalú egyenletes mozgást. Kivéve gyorsítás, fékezés, irányváltás. Ilyenkor esik a fejedre a bőrönd, jobbis esetbe a csajszi az öledbe. :-)
2013. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!