Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért pont éjjel 3-kor kell...

Miért pont éjjel 3-kor kell átállítani ezt a rohadt órát? Felkeltem, zóta sem tudok aludni. -. -

Figyelt kérdés
2013. márc. 31. 03:42
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha az óraállítás miatt keltél fel akkor jó nagy marha vagy :D Lefekvés előtt szokták beállítani az új időt, hogy reggelre felkelésnél már azt mutassa. Függetlenül attól, hogy hivatalosan hánykor állítják.
2013. márc. 31. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele, de sebaj :) WOW-ozok.
2013. márc. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

> Miért pont éjjel 3-kor kell átállítani ezt a rohadt órát?

Akkor okozza a legkevesebb problémát (a közlekedésben például).


> Felkeltem, zóta sem tudok aludni. -. -

:)) Az asztali számítógép automatikusan átáll a nyári időszámításra, az analóg órákat meg átállítgatom reggel amikor felkelek. Probléma megoldva...

2013. márc. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A számítógép nem tud ébreszteni :LOL
2013. márc. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Jó nagy marha vagy, gratulálok :D és mégis mi a fene történt volna, ha tegnap este állítod át? Vagy ma reggel? :D


Vay hozzád vannak igazítva az atomórák? :DDD


És, hogy a kérdésedre válaszoljak - azért, mert hajnali kettőkor (nem háromkor, úgyhogy totálisan rosszkor keltél :D) akkor van a legkevesebb időhöz kötött tömegközlekedés, forgalom. Ergo akkor zavar a legkevesebb embert.


De téged olvasva, hirtelen megértettem, miért van ráírva a mogyoró, chipses, stb zacskóra, hogy felbontás után fogyasztandó... Te gyanítom képes lennél a zacskót is megenni, mert nem volt ráírva... :D

2013. márc. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát itt kezdődik.

Valaki először csak az óra átállításának szabályait szegi meg, aztán átszalad a zebrán, mikor már villog!

Tovább nem is merem sorolni.

2013. márc. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan szabály, hogy mindenki köteles hajnali 2-kor felkelni az óraátállítás miatt... Enélkül is megtörténik a változás, az egyes személyek ezt nem befolyásolják. Mindenki akkor igazodik hozzá, amikor szükséges: ha pl. hajnalban utazik, akkor már érinti, ha alszik éjszaka, akkor csak ébredés után fog számítani neki.


Egyébként meg a kérdés a Humor kategóriába való; igazából el nem tudom képzelni, hogy van, aki komolyan azt hiszi, hogy évente kétszer kötelező éjjel felkelni...


Ja, és a zebra nem villog ám. :D

2013. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
Semmi gáz. Múltkor sem haltál szomjan áramszünetnél a mozgólépcsőn. :D
2013. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!