Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Projekthez kell: Londonról...

Projekthez kell: Londonról mit írjak? Wikipédáról nem akarok leszedni csak vészhelyzetben!

Figyelt kérdés

leginkább filme szíínészek állatok éérdekelnek amik londonhoz köthetŐk

nem látványosságokra akarok koncentrálni



2013. ápr. 15. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Először magyarul tanulj meg.

2. "állatok éérdekelnek amik londonhoz köthetŐk" - Egy nagyvárosban milyen állatok élnek szerinted? Irdetlan mennyiségű galamb, és egyéb kártevő.

2013. ápr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor szedj le, a Wiki külső jegyzeteiből vagy forrásaiból, hivatkozásaiból valamit. Bár szerintem az angol főváros jellemzésére az angol Wikipedia (illetve annak egy részét magába foglaló magyar változata) is, kellően hiteles forrás.
2013. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Klasszikus vagy populárisabb vonalat akarsz követni a filmekben / színészekben?


Állatok. Az alábbi állatok megtalálhatók Londonban. Vannak extrémnek tűnő állatok is, de tényleg élnek ott. Némelyik inkább a külvárosban, nyilván, ahol több a zöld. (amúgy van egy könyvem, amiben felsorolják ezeket, úgyhogy veheted készpénznek): holló, szürke mókus, kanadai örvös lúd, hattyú, örvös galamb, tőkés réce, ragadozó őn, sárszalonka, póling, garnélarák, szívkagyló, bíbic, lepényhal, angolna, lazac, ezüstsirály, Dankasirály, szárcsa, sarlós fecske, kontyos réce, küsz, csuka, veresszárnyú keszeg, dévérkeszeg, szajkó, vörhenyes pocok, erdei pocok, sisegő füzike, kis fakopács, közönséges harkály, poszáta, őszapó, európai borz, menyét, sün, széncinke, ökörszem, csilp-csalp füzike, gerle, deréce, galléros törpepapagáj, macskabagoly, varjú, szarka, szirti galamb, közönséges varangy, közönséges törpedenevér, füsti fecske, házi egér, vörösbegy, zöld harkály, őz, dámszarvas, fogoly, erdei pinty, európai zöldike, vadnyúl, kenderike, tengelice, nádi sármány, vörös vércse, Atalanta lepke, vörös róka, elevenszülő gyík, zengőlégy, seregély, házi veréb, vándorpatkány, erdei szürkebegy, feketerigó.

2013. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Londonban van számos utca és minden utcán sok sarok.

Az autósok a rossz oldalon vezetnek, erre az utcán átkeléskor figyelni kell. A piros emeletes buszokkal utazni nagy élmény. Én 50 évesen jutottam ki. Amikor első alkalommal utaztam az "emeleten" pár percig "10 éves voltam".

Rengeteg felírat van, hogy "Emergency EXIT" akár több száz éves épületeken is (ne torlaszold el az ajtót). Vannak sok száz éves épületek amik, Magyarországon nagyon ritkák.

A Metró régi megállói magyar szemmel is érdekesek. Vannak olyan megállók, ahol a "technika" (kábelek, csövek) nincsenek eltakarva. A peron néhány helyen nagyon szépen van dekorálva. Nekem a Baker street megálló tetszett a legjobban. Ott Sherlock Holmes dekorációk vannak. A közelében van a Madame Tussauds panoptikum, ami nagyon érdekes.

A mai napig is vannak (a Harry Potterból is ismert) piros telefonfülkék.

A tömegközlekedés nagyszerű, de a tömeg az tényleg tömeg.

London külvárosa Greenwich, ahol a 0 hosszúsági fok van és az itteni helyi idő az időmérés alapja (GMT). Meg lehet tekinteni a csillagvizsgálót, ahol a távcsövek és az időmérés fejlődését is bemutatják.

Velem az emberek kedvesek voltak, de nagyon kevés volt a helyben született. Bizony volt néhány olyan ember, aki úgy öltözött, mintha a Bagdadi Tolvaj filmből lépett volna ki. Első alkalommal azt hittem, hogy jelmez, de nem: indiai viselet.


Amik nagy benyomást tettek rám:

*Az emberek kedvesek voltak

*A (viszonylag) sok régi épület

*Sokkal korrektebbek voltak velem, mint Budapesten

*A helyi bérlet drága, de egyszerű használni

*A templomok. (nem vagyok hívő, de egészen más mint errefelé. Nagyon megérintett)

*Nekem nagy élmény volt, hogy használhattam az angol nyelvtudásomat (egész nap írok olvasok angolul, de ritkán beszélek)

ápr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!