Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért Félünk este/sötétben...

Miért Félünk este/sötétben jobban mint nappal/világosban?

Figyelt kérdés
Pl:Nappal simán végigmegyek egy utcán semmivel sem törődve, de este már kicsit félek és mindenhova kapkodom a fejem, hogy hol jöhet egy kutya vagy valami.
2009. szept. 25. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
én szürkületbe jobban félek...nappal meg sötét este simán végigmegyek bárhol...de nemtudom miért a szürkülettől félek
2009. szept. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem reflexből, mert normális módban nappal vagyunk ébren.
2009. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyszerű a válasz:

Nem érzed magad biztonságban.. Nappal mindent tisztán és érthetően látsz (semmi árnyék ami deformáltnak néz ki)

Éjszaka pedig minden kicsit mintha mozogna.. árnyékok, hangok.. és mivel nincs városi zaj.. ezért a csend is zavaró tud lenni.. hallod a szél susogását amit nappal nem.. vagy a rovarokat, állatokat az éjszakai sötétségben!

A szürkületes kommentár.. kivételes! A többség a sötéttől jobban fél!

2009. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert nappal több ember van az utcán és látod mi történik körülötted. Éjszaka meg kihalt minden sok hülye ember van aki bánthat stb..
2009. szept. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én valami olyat hallottam, hogy a középkorban éjszaka rabolták a sírokat, vagy akkor haltak meg emberek vagy nem tudom már azt elfelejtettem ^^" És hogy ez bennünk van ezért
2009. szept. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez az érzés az ősembertől származik. Értelemszerűen rosszabbul látni a sötétben, ezért jobban kell figyelni. Például sétál az ősember a mezőn, és már távolról látja, hogy van ott valami vadállat, akkor vagy kikerüli, vagy felkészül a védekezésre. ám sötétben nem veszi észre messziről, ezért ha az állat támad, már gyorsan kell reagálnia, ezért marad éber.
2009. szept. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem félek este sötétben :) Kivéve attól, hogy akkor jönnek elő a "rossz" emberek, és hát az nem esne jól ha ott végezném az utcán :) Am nem félek :)


22/F

2009. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem látsz, kiszolgáltatottabb vagy.
2009. szept. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Néhanapján szoktam kb reggel 5-6-kor mászkálni és egyszerűen nem látsz senkit,semmit még egy árva macskát sem, nem hallasz hangokat.Úgy érzed mintha tök egyedül lennél az egész településen. De ez ritka mert van pár olyan hülye aki már korán reggel száguldozik 250 cross-jával úgyhogy.
2009. szept. 25. 18:05
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább csak az emberektől félek éjszka. egyszer régen még különösképpen örültem is, hogy mellémszegődött pár háztömb erejéig egy nagy kutya hazafelé, mert elég rossz környéken mentem keresztül...


Egyébként tényleg egy ősi "ösztönös" félelem ez, mert az ember éjjel nagyon rosszul lát, rosszabbul, mint a növényevő gerinesek, mert nekünk nincs az a fényvisszaverő réteg a szemünkben (tapetum lucidum), mint nekik, meg a ragadozóknak... Így sokkal jobban fel vannak "spannolva" az idegeink sötétben, mert jobban kell figyelni és ha kell, akkor nagyon gyorsan reagálni.

2009. szept. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!