Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A színházi távcső mennyire...

A színházi távcső mennyire lát el maximum?

Figyelt kérdés
köszi előre is!
2013. máj. 2. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem véletlen látcsőnek hívják 4x-es nagyítású 30mm-es objektívű Galilei rendszerű.20m-en belül jó csak
2013. máj. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Maximum 13,6 milliárd fényévre lát el. De onnan már ne várj valami csodás képalkotást. Mint fentebb is írták, a használhatóság határa kb. 20 méter.
2013. máj. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wadmalac ***** válasza:
A Magellán-Felhőt jól látni vele. A Jupitert már nemigen. Az ugyanis picit kisebb, hiába van közelebb. :)
2013. máj. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#2: Tetszik a válaszod, és ha már kekeckedsz, kekeckedek én is :)


Kb. 46 milliárd fényévre lehet ellátni a távcsővel, mert azok az objektumok, amelyek fénye 13,6 milliárd éve indult el felénk, a metrikus tágulásnak köszönhetően ma már 46 milliárd fényév távolságban vannak ;)


Jó kis távcső.

2013. máj. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Shai-Hulud ***** válasza:

Hát igen, ebben mondjuk van valami megkapóan mély emberi igazság.

Akkor megnöveltük a maximumot - egyre jobbnak tűnik ez a távcső! :-D

(2. voltam)

2013. máj. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mindenki azt hiszi, hogy a színházi távcsőnek van szeme és képes ellátni valameddig?

Szerintem a kérdést LEGALÁBB úgy kellene módosítani, hogy: A színházi távcsővel milyen messzire lehet ellátni?


Legyünk magyarok, ha már ide születtünk...

2013. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Shai-Hulud ***** válasza:
És te a megszemélyesítésről még nem is hallottál???? :-P
2013. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :D

Na,örülök ,hogy egy kis mosolyt tudtam csalni az arcotokra .:) A kérdés valóban hülye egy kicsit ,és hülyén is lett megfogalmazva.

Az az igazság,hogy koncertre készülök és (hozzá teszem egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz) ,de azt hittem ,hogy a színházi távcső megfelelhet ennek a célnak...Eléggé messze fogok ülni ,és szerettem volna valamit találni,amivel jobban láthatom a színpadot.

Van ötletetek?

köszi előre is!

2013. máj. 3. 23:36
 9/10 Shai-Hulud ***** válasza:

Koncerthez az sajnos kicsi, valami nagyobb teljesítményű látcsőre lenne szükséged.

Nincs véletlenül egy vadász ismerősöd? Hátha neki van.. És hátha kölcsönadja...

Persze csak ha nagyon vigyázol rá. :-)

2013. máj. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi,hogy írtál ,aranyos vagy.:)

hát... most,hogy így mondod ,van valaki,aki eléggé "elvetemült" módon szereti az ilyesmiket.

Ez jó ötlet,akkor majd megkérdezem őt,hátha...

2013. máj. 4. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!