Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet-e dobókockával egymás...

Lehet-e dobókockával egymás után hatszor hatost dobni? Mekkora ennek a valószínűsége?

Figyelt kérdés

2013. máj. 3. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
(1/6)^6
2013. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak akarni kell.

Egy hatos dobásának valószínűsége 1/6. A másodiknak is 1/6, de a két független esemély együttes bekövetkezésének valószínűsége 1/36, ezt hívják szorzateseménynek. És így tovább, 6 db 6-os kidobásának valószínűsége 1/46656.

2013. máj. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De miért van ez így kiszámolva? A dobókockának mindegy melyik oldalára esik.
2013. máj. 4. 05:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy nem matekos zagyvasággal válaszolok,tudom,azzal kéne(de azzal nem tudok),én csak azt tudom,hogy velem volt már olyan csalás nélkül,hogy egymás után hétszer hatost dobtam :D :D :D (társasoztam a nagymamámmal vagy valakivel a családból,és úgy voltak a szabályok,hogyha valaki hatost dob,még egyet dobhat,és annyit lép előre,amennyi a két dobás összege,én meg mivel újra hatost dobtam,mindig újat dobtam :D :D )
2014. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!