Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen érveket tudnátok hozni...

Milyen érveket tudnátok hozni amellett, hogy a puskázás nem bűn?

Figyelt kérdés
Minél többet kérnék szépen:)
2013. máj. 3. 20:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
hát nem sokat :)
2013. máj. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%
Mivel az elbírálás csak helyes választ értékel, ezért maga a rendszer hajtja a diákot puskázásra. Nem a játékos hibás, mert a játékszabályok rosszak.
2013. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
59%
Az a legfontosabb, hogy megértsük, amit olvasunk, és tudjuk kezelni a szerzett információkat, nem az, hogy mindent bemagoljunk. Az életben simán lehet puskázni. :)
2013. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Az egyetlen létező ürügy a puskázás mellett, hogy mások is ezt csinálják (legalábbis Magyarországon divat, jobb helyeken kevésbé).
2013. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Makoscsiga ***** válasza:
100%

"Mivel az elbírálás csak helyes választ értékel, ezért maga a rendszer hajtja a diákot puskázásra. Nem a játékos hibás, mert a játékszabályok rosszak."

Nem tudom, hogy miről beszélsz, a szabályokban benne van, hogy nem lehet puskázni.


Én nem hinném, hogy éppenséggel bűn lenne... inkább csak szabályszegés. Érdekességképpen meg lehet említeni, hogy amerikában nagyon komolyan veszik egyetemi csalást, de ott ennek mások a tétjei: ha valaki csal, akkor a többiekkel szemben is csal, mivel a tandíj mértékét, illetve az ösztöndíjak elosztását befolyásolja. Ennek megfelelően az igazságosság megőrzése érdekében nagyon szigorúan veszik a csalást, és ha valakit undergrad korában elkapnak puskázásért, az kb a további tanulmányainak a végét jelenti, ugyanis a következő szintre már nem fogják felvenni. (Itt, ha felvételizel egy msc vagy phd képzsre, akkor viszed magaddal az addigi rekordjaidat, és, ha abban benne van, hogy puskázál, akkor jó eséllyel buktad azt a helyet. )

2013. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Várj, kitalálom! Puskáztál és azt kaptad büntetésnek, hogy gyűjts érveket a puskázás mellett, hátha rájössz, hogy az biza' rossz dolog?

G.

2013. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:

Az én érvem az, hogy édes mindegy, hogy bemagolsz egy szöveget(mint valami verset) aztán 1 hét múlva már egy szóra sem emlékszel belőle, vagy hogy készítesz egy puskát, amiben gyakorlatilag összegezed az anyagot, leírod rá a lényeget stb.

Nekem annak idején volt egy olyan tanárom aki puskát készíttetett velünk minden egyes dolgozatra. :DD Persze nem nézhettük(nyíltan), de tudott az öreg valamit, mert azért nem volt senki sem sík hülye abból a tantárgyból, amit tanított.

2013. máj. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Én aztán semmilyet, sőt...

Bár nem tudom, mit értesz a "bűn" szó alatt, azaz milyen jelentésben használod. Ha helytelen, etikátlan, erkölcstelen, szabályszegő cselekedetként, akkor okay.


"Mivel az elbírálás csak helyes választ értékel, ezért maga a rendszer hajtja a diákot puskázásra. Nem a játékos hibás, mert a játékszabályok rosszak."


Miért, szerinted mi a jó eget kellene értékelni? A diákok frizuráját, ruháját, vagy hogy milyen szépen mosolyognak a tanárra? :O

A dolgozatok, zh-k, írásbeli vizsgák, egyéb írásbeli számonkérések ún. TUDÁSMÉRÉSEK, amikkel ellenőrzik és értékelik a diák TUDÁSÁT, FELKÉSZÜLTSÉGÉT, azaz hogy mennyire sajátította el a tananyagot.


"Az a legfontosabb, hogy megértsük, amit olvasunk, és tudjuk kezelni a szerzett információkat, nem az, hogy mindent bemagoljunk. Az életben simán lehet puskázni. :)"


Ja, simán. Mindaddig, amíg egyszer meg nem ütöd a bokádat, de alaposan. Addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik...

Egy írásbeli számonkérés pedig pont egy olyan "lehetőség", amellyel bebizonyíthatod, hogy valóban megértetted az olvasottakat, és tudod kezelni a megszerzett infókat.

És vannak esetek, amikor nem lehet megúszni a magolást sem. Ez van.


"Az egyetlen létező ürügy a puskázás mellett, hogy mások is ezt csinálják (legalábbis Magyarországon divat, jobb helyeken kevésbé)."


Ezzel egyetértek: ürügy. Csak ugyanezzel a hozzáállással felcsaphatnánk mindannyian áruházi tolvajnak, bankrablónak, zsebmetszőnek stb., mert mások is ezt csinálják...


-------


Egy holland ismerősöm mesélte még régen, hogy náluk mennyivel szigorúbban veszik a vizsgákat: mindenki egy-egy kis fülkében írt, teljesen egyedül, tehát súgás kizárva; arra sajnos már nem emlékszem, hogy a puskázást hogy védték ki.

Ott tudnak is a diákok, nem úgy, mint nálunk... Komolyan kétségbeejtő, hogy sokan mennyire nem ismerik mostanában a becsület szó jelentését, ill. az is, hogy nem tanulni és tudni akarnak, csak túlélni...

2013. máj. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
Azt,hogy a tanárok elnézik.De nagyon nem korrekt azokkal szemben,akik viszont megdolgoznak az eredményért.
2013. máj. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én egyetemi hallgató vagyok, TTKs. Voltak olyan vizsgák ahova nem mentem üres kézzel. Zömében (egy kivétellel) olyan tárgyaknál fordult elő, amik kötelezően választható kurzusok(v. szabvál), amiket csak azért vettem fel, hogy legyen kreditem. Tehát adott esetbe baromira nem érdekelt a kurzus, és nagyon jól tudtam hogy az egyetem elvégzése után hallani se akarok a témáról, mert annyira nem izgatott fel, hogy vmi félelmetes :). Ami pedig egy kicsit sem érdekel, azt nagyon nehezen tudom megtanulni (magolni nem igazán menő a TTK-n, főleg nem az én szakomon), és ha már értelmét se látom, akkor nem is veszem a fáradságot rá.

Egyetlen komolyabb tárgyamnál puskáztam, egyrészt a fent említett okok miatt, másrészt pedig sajnos nagyon sok matek kellett volna hozza, amit nem tanítottak olyan szinten ami kellett volna a megértéséhez. Semmi értelmét nem láttam bemagolni a kilométer hosszú levezetéseket, így hát csaltam. Nem vagyok büszke rá, de nem is érzem magam kevesebb embernek tőle egy kicsit sem.

2013. máj. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!