Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Halmazos feladat, nézem a...

Halmazos feladat, nézem a könyvet és nem értem. Mi a feladat?

Figyelt kérdés

hogy kell csinálni?



Az A ás B halmazról a következőket tudjuk:|A U B| = 11Mivel egyenlő |A ∩ B|?


A=5

B=10


előre is köszi

itt van a függvénytáblázat, de nem értem ezt az egészet


2013. máj. 6. 14:27
 1/7 A kérdező kommentje:
meg úgy alapból az érettségis bonyolultabb halmazos feladatokat ha valaki elmagyarázná az jó lenne, mert totál nem értem
2013. máj. 6. 14:30
 2/7 anonim ***** válasza:

|A| = 5 -> azaz, az A halmazban 5 elem van

|B| = 10 -> azaz, a B halmazban 10 elem van

|AUB| = 11 -> azaz a kettő uniójában 11 elem van, vagyis 11 különböző elem található a két halmazban összesen.

Mivel |A| + |B| = 5 + 10 = 15, ebből következik, hogy 15-11 = 4 elemnek kell a metszetben lenni.

2013. máj. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi

és honnan tudod, hogy ez a képlet kell? vagy hogy így kell ezt csinálni?

2013. máj. 6. 15:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez semmilyen képlet, csak tudni kell mi az a halmaz.
2013. máj. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

könnyű azt mondani, amikor nem tudom megoldani az ilyesmiket


én egynek számoltam, mert ha 11 az összes és 5 van az egyikbe 10 a másikba akkor a közös rész 1 lehet ha 11 az összes de már tudom, hogy ez így teljesen rossz

2013. máj. 6. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 nagyjából jól írta, ez igazából józan paraszti ésszel jött ki. Próbáltam x-ekkel is leírni, de valahol elakadtam :)

Próbáld meg elképzelni magad előtt a Venn-diagrammot és ide-oda húzogatni a számokat. Még jobb, ha lerajzolod.

2013. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"én egynek számoltam, mert ha 11 az összes és 5 van az egyikbe 10 a másikba akkor a közös rész 1 lehet ha 11 az összes"

A halmaz alapfogalom, valamint az uniót, metszetet, vagy halmaz elemeinek számát sem nehéz megérteni.

A józan ész hiányát semmilyen képlet nem tudja pótolni.

2013. máj. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!