Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek honnan származik...

KoDan kérdése:

Szerintetek honnan származik a Magyarság?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert egyre több tudományos fejtegetést ismerek és biztos ,hogy nem Finnugorok vagyunk de vannak köztük olyanok amik azért furák (az idegenek elküldtek minket kolonizálni (nem én találtam ki))Úgyhogy szeretnék tiszta vizet önteni a pohárba.

2013. máj. 7. 08:05
1 2
 1/19 Vortrex ***** válasza:
100%

Még általánosban 4. osztályban a irodalom tanárom is ugyan ezt mondta, ő azt folyton emlegette hogy szerinte Onogur-Türk származásúak vagyunk.


Akkor sem értettem és most sem értem, sőt nem is gondoltam volna, hogy valaha hasznát veszem ennek a tudásnak... De abban biztos vagyok, hogyha az MTA és mások egyebek sem tudják, akkor nem egy ilyen oldalon fogsz tiszta vizet önteni bele :)

2013. máj. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igazad van.

Akkor átfogalmazom.

Itt mindenki leírhatja mit gondol és szeretném megtudni mások álláspontját is

2013. máj. 7. 08:39
 3/19 mustafa33 ***** válasza:
David Icke szerint a Sárkány csillagképből.
2013. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 mustafa33 ***** válasza:
* ☺
2013. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 hollófernyiges ***** válasza:
53%

1: szegény irodalomtanárod ha látná, hogy nagybetűvel írod a népek neveit ... :)


Egyébként finnugorok vagyunk, nyelvileg biztosan.

2013. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Egyébként finnugorok vagyunk, nyelvileg biztosan."


a turáni népek nyelvéhez sokkal több köze van a mi nyelvünkhöz

2013. máj. 7. 15:51
 7/19 anonim ***** válasza:

Jöttünk pár száz éven át az Uralon túlról. Sztyeppei nép voltunk, barangoltunk hát rendesen, keletre nyugatra. A mongol határtól a Kárpátokig jó sokféle nép élt többségükkel hosszabb rövidebb ideig volt dolgunk. Elég természetes hát, hogy keveredtünk ezzel azzal. Az első jó néhány száz évben nem volt írásbeliség, vagy ami igen, elveszett, megsemmisült a nagy vándorlások közepette. Semmi csodálkozni való tehát azon, hogy minél messzebb megyünk időben, annál több a homály. Vannak azonban olyan jegyek, amelyeket minden nép megőriz évezreden át, ezekből tájékozódhatunk, kikkel érintkeztünk. Csak ezek nem olyan pontos adatok, hogy egzakt válaszokat adhassanak, továbbá más népek is keveredtek egymással, kivesztek ezért nehéz alaptulajdonságaikat meghatározni.

Azért elég pontosan tudjuk kik vagyunk, mondjuk más népekhez képest.

2013. máj. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 hollófernyiges ***** válasza:

"a turáni népek nyelvéhez sokkal több köze van a mi nyelvünkhöz"


A turáni népek vagy törökül vagy indoeurópaiul (perzsa) beszélnek. Utóbbi egyértelműen nem vagyunk, előbbivel sok közös szavunk van, de a nyelv szerkezete alapján egyértelműen az uráli ugor nyelvekkel rokon a magyar. A komoly nyelvészek ezt állítják. Ha másképp gondolod, bizonyítsd, ez nem az ezotéria, vagy politika fórum.

2013. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

találtam eggyet, s mást a témában


[link]

2013. máj. 7. 20:35
 10/19 A kérdező kommentje:

és itt van mégegy link


[link]

2013. máj. 7. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!