Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi "elméletemről" dióhéjban?

Figyelt kérdés

Az emberek azt gondolják, hogy létezik egy (vagy több) nálunk valamivel/jóval értelmesebb/fejlettebb civilizáció.

Viszont én úgy gondolom, hogy van egy küszöb. Valószínűleg minden faj elér ahhoz a ponthoz mikor a fejlettségért cserébe a környezetét elpusztítja, evvel kiirtva önmagát. Az emberiség is mára-már ott tart, hogy a saját készleteit (legalábbis kőolajból és egyéb fosszilis energiaforrásokból) kimeríti kevesebb, mint 100 éven belül ha ilyen ütemben folytatódik az emberiség fejlődése. Ez a népességnövekedéssel és környezetszennyezéssel együtt... Nem kell nagy tudás, hogy rájöjjünk ez tarthatatlan, és az emberek "nem igazán" érzik, hogy ez ellen tenniük kéne. Igaz, már így is elég nehéz lenne kilábalni ebből a helyzetből (Tudom, ez nem a jó hozzáállás, de be kell látni ezt is).


Szerintetek volt olyan faj valahol a galaxisunkban amelyik meg tudta lépni ezeket az időket, komolyabb visszaesés nélkül?



2013. máj. 14. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem törvényszerű, hogy egy társadalomban, civilizációban élő faj mindenképpen pusztítsa a környezetét, pláne nem ilyen mértékben.

Mi emberek is megtehetnénk, hogy összhangban élünk tovább a természettel, annak szerves részeként, nem pedig megpróbálva felülemelkedni rajta, csak ehhez a társadalmunkat alapjaiban kellene újraszervezni, és az emberiség nagy része biztosan nem kapható rá.

2013. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Valamelyik gagyi scifiben volt egy nagyon találó mondat: "A válság meghozza a változást."

Szerintem ennek a mostani civilizációnak nem lesz jó vége: felmelegedés, kimerülő erőforrások, járványok,háborúk, mittudomén, szóval mindenféle apokalipszis :D

Aztán az is elmúlik, a romokon egy új, talán fenntarthatóbb civilizáció épül. Aztán majd valami annak is véget vet.

2013. máj. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet benne valami, de gondolj bele. Más bolygó-->más anyagok-->más civilizáció-->teljesen más gondolkodás-->teljesen más szükségletek. Vagyis lehet, hogy ''azon a helyen'' nincsen szemetelés, mert nem olyan anyagok vannak. Én pl. hülyeségnek tartom, hogy mindig azokat a bolygókat vizsgálják, ahol van/volt víz. Lehet, hogy egy másik fajnak nincs rá szüksége, mert más szükségleteik vannak.
2013. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberiség is meg tudná ezt lépni, csak teljes reform kellene szerintem. Tehát elpusztulni az emberiség nem ma fog, még egy totális atomháború esetén sem, mert mindig lesznek túlélők.

Sőt, ha a Mars expedíció sikeres lesz, akkor ott állandó telepet fognak létrehozni, aki odament, már nem jön vissza, ergo teljesen új civilizáció, csak a jelenlegi gyökeréből. De ott mindenképp a takarékosságot kell szem előtt tartani a kezdetekben, ezáltal szerintem ilyen irányba fog ott is fejlődni a technológia, a fenntartható fejlődés lesz a cél. És végül a Mars lakhatóvá tétele, de az elég sokára lesz, mert úgy hallottam, az üvegházhatású gázokat akarják felszabadítani és ezáltal melegebb légkört létrehozni, ami nem kis meló.


A kérdésedre válaszolva szerintem lehet olyan faj, bár az eddigi tapasztalatok nem engednek arra következtetni, hogy máshol is lenne élet. Legalábbis emberi szintű értelemmel rendelkező.

2013. máj. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen írtja ki magát az ember.


Egy elmélet szerint mindenféle környezetszennyezés elér előbb-utóbb egy olyan szintet, ami már érezhetően gátat szab az életszínvonalnak, aztán elkezdenek foglalkozni vele, és kordába rázzák. Pl. a középkori városok szennyvízelvezetése: amíg nem az volt a legnagyobb probléma, addig simán éltek az emberek a saját mocskukban.


Ezt a folyamatot hátráltatja az a tény, hogy a környezetszennyezés elleni küzdelem az életszínvonal rovására lenne csak kivitelezhető (nyersen: pénzbe kerül). De ettől még előbb-utóbb elérhet a környezetszennyezés egy még sokkal magasabb szintet


Más kérdés, hogy ennek az átbillenésekor milyen maradandó károkkal kell szembenéznie az embernek.


A Föld kipusztítása miatt szerintem nem a természet, hanem az ember szemszögéből kell aggódni. A Földön különböző kataklizmák nemegyszer legyalulták az élővilágot - ugyanezek ma minket is visszarepítenének egy régebbi korunkba.

2013. máj. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy civilizáció fejlettségétől függ. Az evolúció véletlenek sorozata. Pl a sáska egy mutáció folytán mérgező anyagot termel, nem lesz ellensége, sokkal gyorsabban szaporodik, hatalmas szájszervet növeszt, egész erdőket tarol le, mígnem csökken a légkör oxigén tartalma, kihalnak a növényevők, ennek okán a ragadozók, a beporzó bogarak, ennek okán a növények, majd a sáskák.

A különbség, hogy egy fejlettebb lény látja előre a következményeket

2013. máj. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
2025-2050 nem 100 év. Megtalálták már az alternatív módokat. Hírek szerint. Amerika is egyedül Oroszországból nem jött be info. Azt nem tudom. De ők is előre járnak a kutatásba.
2013. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Biztos van több tucat/száz civilizáció, ami túllépett ezen az önpusztító időszakon, vagy ők el sem kezdték, vagyis okosabbak voltak nálunk, nem ölték meg egymást, egy semmit sem érő papírdarabért.
2013. jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"nem ölték meg egymást, egy semmit sem érő papírdarabért."


Nem a pénzért ölik egymást az emberek, hanem az értékért, amit a pénz képvisel.

2013. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Értéket képvisel az igaz, de ezen kívül túl sok haszna nincs. Az emberek egymás ellen fordulnak, ellentétek keletkeznek, és el is jutunk a gazdagság és szegénységhez, gazdag és szegény. És ebből van származik az, hogy aki semmit sem dolgozik, de pénze van, azt hasznosabbnak tartják, mint azt aki egész nap dolgozik, szinte a semmiértért. Ez a civilizáció már így is a bukás felé tart.
2013. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!