Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez most egy újabb fordulópont...

Ez most egy újabb fordulópont a történelemben? (elnézést, ha rossz a kategória)

Figyelt kérdés

Az emberiség folyamatosan fejlődik, változik létrehoz új dolgokat! A történelemben több olyan változás is történt, amit először az emberek rossz néven vettek, ma már elfogadják! Ilyenekre gondolok, mint a négerek felszabadítása az USA-ban, szavazati jog a nőknek, kereszténység mellett egyéb vallások térnyerése Európában stb...

Most egyre felkapottabb téma az azonos neműek házassága. Szerintetek ez most csak cirkusz, vagy egy olyan változás, ami 100 év múlva már természetes dolog lesz? (Nem vagyok meleg, csak szeretek filozgatni!)


2013. máj. 28. 19:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%
Meleg vagy. Ha ilyenen filózgatsz mindenki melegnek fog gondolni.
2013. máj. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akkor Abraham Lincoln is néger volt, amikor a felszabadításra gondolt? :D
2013. máj. 28. 19:46
 3/19 anonim ***** válasza:
49%
Lehetséges, igen. Bár lesznek olyan területek, ahol nem fogják elismerni, például iszlám országok. Lehet, hogy Európa is iszlám lesz addigra.
2013. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ milyen téren fordulópont,és hoigy az emberiség egészét memnyire befolyásolja.A tudomány,politika,technológia és hadászat valamint gazdaság alakulásába szerintewm egyáltalámn nem fog beleszólni.Viszont az erkölcsbe,vallásba,kultúrába és generációk viszonyába biztos bele fog szólni (már ha egy ilyen utópiát tekintünk biztosnak)


Szerintem nem igazán fog nőni az azonos neműek iránti érdeklődés.Ez a mostani robbanásszerűség is csak annak köszönhető hogy az emberi jogok maximalizálódtak,tehát a melegek száma elérheti az eddigi maxot.És bocs hogy elkalandoztam,a kérdés második felére is válaszolva :100 év múlva (ha addigra ki nem irtjuk magunkat) biztos bevett dolog lesz a társadalomban.Ugyanekkora cirkusz volt régen a nők szavazati joga,feketék sorsa,vagy a még régebbi feudális rendszer megszűnte miatt.Ma már meg senki nem furcsállja hogy Edina elmehet szavazni,egy fekete dolgozhat bankszakmában,vagy hogy egy paraszti sorból való fiúból is lehet milliárdos.

2013. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha bekövetkezne egy ilyen változás, akkor mai szemmel biztos furcsa lenne a jövő! Idővel biztos megszokná a társadalom! Azt is túlélte az emberiség, hogy nem lapos a Föld, és mi keringünk a Nap körül! :) Furcsa belegondolni!
2013. máj. 28. 20:36
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

A négerek felszabadítása logikus volt. Ők is ugyan olyan emberek, mint mi, miért ne kaphatnának azonos jogokat? A nők szavazati joga is jogos, hiszen a nő is ember. Az egyéb vallások is ilyenek, senkinek nem árt más vallása, és nincs is vele gond, ha eltekintünk a vallási fanatistáktól. A melegházasság is tök természetes, hiszen így lettünk terve... HOPPÁ! A melegházasság bizony természetellenes. Én ezen a véleményen vagyok és szerintem ez a dolog soha nem lesz teljesen, vagy közel teljesen elfogadott, mivel az embert nem arra "tervezték", hogy az azonos nemű társával folytasson akármilyen közeli viszont.

Szerintem.

G.

2013. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 EagleHUN ***** válasza:
66%

6.-nak van igaza.

Kiegészíteném azzal hogy ha megfordítjuk a dolgot és mindenki "melegedik" akkor kihal az emberiség tehát nem lesz értelme erről beszélni, illetve már nem lesz aki erről tud beszélni.

A család (férfi - nő) kapcsolat a társadalom alapvető szerkezeti egysége kell hogy legyen, és maradjon is az, minden más eset = pusztulás. Tehát ennek a törvényessé tétele ( szándékosan nem társadalmi elfogadást írtam) egy lépés az emberiség Suicid vége felé.

2013. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

"Azt is túlélte az emberiség, hogy nem lapos a Föld, és mi keringünk a Nap körül!"


Azért a b*zikat ne hasonlítsuk már Giordano Brunohoz. Ők egymás s*ggébe dugják a f*szukat, Giordano Bruno meg a kor tudományos világképével (ami őt is oktatta) szembemenve, rájött egy olyan dologra, aminek normális vizsgálatához évszázadokkal későbbi eszközökre lett volna szükség.

2013. máj. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

#6-os véleménye röviden:


négerek felszabadítása -> jogos, logikus volt

nőknek szavazati jog -> jogos, logikus volt

melegek házassága -> felháborító, természetellenes


Erről annyit, hogy valaki 50 év múlva pedig ugyanolyan teljes meggyőződésével ezt fogja mondani:


négerek felszabadítása -> jogos, logikus volt

nőknek szavazati jog -> jogos, logikus volt

melegek házassága -> jogos, logikus volt

??? -> felháborító, természetellenes

2013. máj. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Talán a sors iróniája, hogy az emberiség valamiről egyszer így gondolkodik, 50-100 múlva meg már úgy? Ez csak találgatás, de egy valami biztos, a világ folyamatosan változik! A jogokat is az ember találta ki, ezért vele együtt változik!
2013. máj. 29. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!