Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Romániában magyarul lehet...

Romániában magyarul lehet érettségizni ha van kettős állampolgárságod?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy ha van kettős állampolgárságom Romániában tudok magyarul érettségizni,azaz nem kötelező románból mint tantárgy érettségizni?

2013. máj. 28. 21:20
 1/6 EagleHUN ***** válasza:

Ez szerintem nem függ az állampolgárságodtól. Nem vagy köteles bejelenteni hogy neked másik állampolgárságod is van.

Ha kettős tannyelvű az iskola ahol érettségizel akkor tudsz Magyarul is, de szerintem ugyanúgy ahogy itt Magyarországon is kötelező az ország nyelvén is letenni mindenkinek, gondolom ott is az, a Magyar "csak" mellékesen lesz meg ott is.

2013. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is ettől féltem.Úgy látszik a román nyelvet sehogy sem tudom "elkerülni".Érettségi leáldozott... : )
2013. máj. 28. 22:13
 3/6 kaligula3741 válasza:
en mint erdelyi> a roman kotelezo itt mindenki szamara
2013. máj. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is Erdélyben lakom.Ha esetlegesen Erdély autonomiát kapna abban az esetben is kötelező lenne?
2013. máj. 29. 16:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor is. De ha átjönnél Magyarországra, egy magyar középiskolába, akkor elkerülhetnéd a románt.
2013. máj. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam ezen,de 11.-es vagyok.Olyan lehetséges hogy itt elvégzem a 12 osztályt és kimegyek érettségizni ? :))
2013. máj. 30. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!