Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vannak bizonyítékok arra,...

Vannak bizonyítékok arra, hogy volt régen a Földön olyan lepusztult civilizáció, amely hasonló vagy magasabb technikai színvonalon állt, mint mi?

Figyelt kérdés
pl. elektromosság, repülő szerkezetek, stb.
2009. okt. 6. 01:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nemrég olvastam, hogy Egyiptom volt az ősi fejlett civilizáció örököse, pl. a Szfinx sokkal régebbi, mint a piramisok többsége. És komoly árvizek nyomait viseli magán! Állítólag az óegyiptomi papság volt Atlantisz tudásának megőrizője. Az nagyon elgondolkodtató, hogyan keletkezett ott rövid idő alatt, kőkorszaki hordákból magasan fejlett civilizáció? Atlantisz örököse Óegyiptom lehetett, a Vörös-tenger keletkezése a megoldás.
2009. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
A lemeztektonika adja meg a magyarázatot: nagy földrengések a törésvonalak mentén keletkeznek, ez történik pl. Szumátrán, vagy a Csendes-óceánon. Az afrikai szárazföldi lemez közeledik Európához, ezért annyi a földrengés pl. Olaszországban. Ugyanezek az erők hatottak, amikor Arábia levált Afrikáról és megnyílt a Vörös-tenger. Semmi misztikus nincs benne, egyszerű geológia. Ha ott magasan fejlett civilizáció létezett, az elpusztult.
2009. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Attól, hogy most nem látható a felszínen, rengeteg magasan fejlett civilizáció létezhetett. Tessék megnézni, mi van ma pl. a budakalászi platón? És mit találtak ott? Nyom nélkül tűnt el, ki tudott róla? Ez nem érv. [link]
2009. okt. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Az afrikai szárazföldi lemez közeledik Európához, ezért annyi a földrengés pl. Olaszországban. Ugyanezek az erők hatottak, amikor Arábia levált Afrikáról és megnyílt a Vörös-tenger. Semmi misztikus nincs benne, egyszerű geológia. Ha ott magasan fejlett civilizáció létezett, az elpusztult."


Igen, ez így történt. Jó negyvenmillió éve. A Homo sapiens sapiens pedig mindössze kétszázezer éves. A homo erectus 2 millió, a Homo habilis 2,5 millió, a Sivapithecus is csak 12,5 millió éves. A Vörös-tenger szétválását legfeljebb a majmok látták.


19:39:


Nézd, igazán egyszerű kérdéseket tettem fel. Azt állítottad, hogy a Bizánci birodalomból alig maradt fenn lelet. Megkérdeztem, hogy mennyi lelet maradt fenn tulajdonképpen, mert ezek szerint neked van egy forrásod arról, hogy a világ múzeumaiban összesen hány bizánci tárgyat őriznek és erre én is kíváncsi lennék. Ezen kívül megkérdeztem, hogy mi az az állandó, amihez képest ez a leletanyag "kevés" mert ezek szerint van valamilyen összehasonlítási alapod, teszem azt egy viszonyszám, ami jelzi, mennyi leletnek kellene előkerülni egy adott területű, adott lakosságú, adott időn át fennálló birodalomból. Vagy legalább egy összehasonlítást, teszem azt, mennyi lelet maradt a nyugati területeken és mennyi a keletieken, vagy Kínában, vagy akárhol.


Ha teszel egy teljesen alaptalan állítást és valaki rákérdez, hogy mégis milyen adatokból vontad le ezt a következtetést, erre a kérdésre sajnos nem válasz egy újabb teljesen alaptalan állítás tétele. ("És hol vannak az egyiptomi óbirodalmi leletek? A sivatagban előkerült holmik és épületek 90%-a az Újbirodalom korából származik.")


Addig oké, hogy szerinted a wikipedia nem megbízható forrás. Ezek szerint a te adataid egy sokkal megbízhatóbb forrásból származnak, így felkérnélek, hogy mutasd ezt be! Ha ezt nem tudod megtenni, akkor kérlek gondolkozz el azon, hogy a hasraütéssel képzett adatok mennyiben számítanak pontosnak, illetve mennyire számítanak komoly érvnek egy vitában?

2009. okt. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

15:26-os hozzászóló!

Erről én is hallottam. És valóban elgondolkodtató.

De nem csak az a furcsa, hogy hirtelen, alig kétszáz év alatt "fejlődött ki", hanem az is, hogy utána kétezer évig alig változott. Sőt, inkább lassan összeomlott. Ez olyan, mintha mi még mindig úgy élnénk, mint a rómaiak Augustus korában.

2009. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Kulcsszó: ARVISURA


Vagy: Bolyki Tamás - A magyarság igazi gyökerei



Jó olvasgatást...

2010. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!