Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akik az Eltén vagy a BME-n...

Akik az Eltén vagy a BME-n valamilyen csillagászathoz vagy űrkutatáshoz kapcsolódó szakon végeztek, azok most mit dolgoznak?

Figyelt kérdés
Esetleg aki valamilyen űrkutatáshoz kapcsolódó munkát végez és nem csillagász szakon végzett, az milyen szakra járt az egyetemen?

2013. máj. 29. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mekiben :S A csillagászatból nem lehet megélni. Évente 1/2 csillagászra van szükség. Meg lett mondva nyílt napon.
2013. máj. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyik haverom az ELTE-n végzett csillagászként, és a Magyar űrkutatási hivatalban dolgozik, aminek 2 alkalmazottja van, a főnök és ő. csomó papírmunka, pályázatok írása, elbírálása meg hasonló unalmas dolgok tartoznak a munkakörébe, és meglehetősen keveset keres..


Olyat meg nyílt napon biztosan nem mondanak, hogy nincsen csillagászokra szükség. Én voltam az ELTE-n nyílt napon mielőtt ide jöttem, és mindent dicsértek, mondjuk ilyenkor az a dolguk. És én is csillagásznak akartam tanulni amikor idejöttem, de útközben meggondoltam magam és a fizikus jobban tetszett.

2013. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Gnádig Peti mondta. Nincsen szükség itthon sem és külföldön sem csillagászra szükség, sőt itthon még fizikusra sincsen :S
2013. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát igen, én is így olvastam, hogy Magyarországon nincs semmilyen olyan munka ami komolyabban bele merülne a témába, pedig szerintem nagyon érdekes, és sok felfedezésre vár még. És egyébként az új magyar műholddal, a masat-tal mi a helyzet? Az is egyfajta űrkutatás nem? Vagy az is csak egyetemisták ötlete és ennyi? Semmi komolyabb munka nincs vele?

2013. máj. 29. 22:11
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Én ezt másképp látom, de azt meg kell jegyezni, hogy fizikusként rengeteg területen el lehet helyezkedni, ndm utolsó sorban a pénzügyi területeken, lásd: Morgan Stanley
2013. máj. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehetsz vigécz diplome nélkül is.
2013. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nemrég beszélgettem két végzett csillagász lánnyal. Azt mondták, hogy csillagászként nem lehet itthon megélni, ők a szabadidejüket áldozzák rá, és van mellette más melójuk.
2013. máj. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!