Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lenne ha 1 portal-ba...

Kupicalajos kérdése:

Mi lenne ha 1 portal-ba beledobnánk 1 másik portalt? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Vágjátok a portal játékot nem?Szóval arra lennék kíváncsi hogy a portalgunnal lőnék 1 portalt a földre a másikat 1 falra a falon lévőt körbevágnám megfognám és beledobnám a földön lévő portal-ba akkor mi történne?(ha valós fizika szerint nézve)

2013. jún. 12. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A falon lévő portal megszűnne, amint körbevágnád és elmozdítanád, mert ha vágnád a portal játékot, akkor tudnád, hogy mozgó tárgyakra NEM lehet portal kaput nyitni :)
2013. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valós fizika szerint nézed, akkor nem létezik portál, így a kivágott faldarabot hozzávágnád a földhöz.
2013. jún. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Legutóbb amikor a való életben ( valüs fizikai körülmények között) egy nyitott féregjárat kiinduló pontját bedobtam a végpontjába óriási rózsaszín plüss nyuszik ugrottak elő egy spontán létrejött interdimenzionális hasadékból és közölték, hogy legyek szíves máskor nem játszani a féregjáratokkal mert leharapják a bal csuklómat.


Rögtön ezután felébredtem és ráeszméltem hogy a Portal egy játék és nem kéne hülyeségeken törni a fejem. Próbáltam finoman fogalmazni :)

2013. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na igen.

Ebből lehet látni, hogy milyen keveset tudunk jelenleg a féregjáratokról. Azt se, hogy létezhetnek-e...

Ha ismernénk a jelenséget, akkor nyugodtan fel lehetne tenni ezt a kérdést is.

Azt pl. elég jól ismerjük, hogy mi történik két fekete lyuk ütközésekor. Azt is elég jól tudjuk, hogyan tud felnyitni egy fekete lyuk egy napot.

Majd, ha ilyen kérdéseket is feltehetünk - akkor kezdjük majd megismerni a féregjáratok technikáját is.


Apropo: nincs olyan, hogy "álló" vagy "mozgó" féregjárat. Az űrben minden mozog, semmi sem áll. Ha nem létezik mozgó féregjárat - ami külön probléma, mert hogyan mozog a mi terünkön kívüli része? Mihez kapcsolódik a két vége? - az azt jelenti, hogy nem létezik féregjárat egyáltalán.

2013. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Figyu tudom hogy a játék szerint mozgó platformra nem lehet portalt tenni de tegyük fel, hogy most lehet de mi történne ha beledobnénk hol jönne ki?saját magán vagy mi? am kedves 3. válaszoló ezt a kérdést csak kíváncsiságból tettem fel csak hetcc ből nem komolyan gondolva.Am viccesek voltak az általad megformált mondatok de ha nem tudsz mit mondani inkább ne válaszolj hanem ülj le a foteledbe és egyél 1 sütit.:D
2013. jún. 13. 00:19
 6/9 anonim ***** válasza:
A kérdés megválaszolásra rád van bízva. Annak sem kisebb a valószínűsége, hogy nyúl lesz belőle, mint hogy önmagából jön elő...
2013. jún. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első körben definiáld pontosan a portál fizikai alapjait, tulajdonságait, hatásait a környezetére (lehetőleg pontos számokkal, meghatározásokkal, képletekkel), azután már okosabb/értelmezhetőbb válaszok is fognak talán születni a kérdésedre.
2013. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ha jól értem azt akarod hogy egy meglévő nyitott portálon keresztül lősz egy új portált...

Mivel nekem a játék nem megy,ezért si'rok i, és YouTube-on

nem figyeltem ez a meglévő portál zárási pontjától függ

1.Ha a portál a pg közvetlen(!)elsütése után záródik akkor átrepül a "portál-gömb,pog" az ellenkező szi'nű portálon de nem létesi'thető örökmozgő, de frissi'ri az azonos szi'nű portált

2. Ha a portál a pg elsütése a pog becsapódásakor zár akkor átmegy a portálon és létesi'thető örökmogó

pg=porta gun

pog= portal gomb,az a kis ize amit kilossz

2013. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem a portálba lövök bele portalt olvasd el a kérdést a tetején 1 meglévő körbevágoot portalt dobok bele a portalba :D
2013. jún. 18. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!