Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyik...

Miért van az, hogy egyik ember szinte löki ki magából a meleget a másik meg olyan hideg mint a jég?

Figyelt kérdés

Ha páromhoz hozzábújok az ágyban (mindegy milyen évszakban, télen nincs melegebb 18 foknál) annyira meleget áraszt, hogy a szobában a hőmérséklet is megemelkedik. Viszont én olyan hideg vagyok, hogy mindig jajgat mikor hozzáérek. Nem csak a végtagokra gondolok, hanem a fenekem is nagyon hideg. Ennek van valami élettani magyarázata?

Kérlek kíméljetek meg az erotikus tartalmú válaszoktól, mert tényleg érdekel a téma, már a 2. barátomnál tapasztaltam ugyanezt.

Valami máshogy működne bennünk?

Már arra is gondoltam, hogy párom magas, sovány de rengeteget eszik és mégsem látszódik meg rajta. Így égetné el a felesleges energiát? De mégis mi szükség lenne rá, hogy ekkora hőt termeljen? Vagy minden férfi így működik és az összes nő ilyen hideg? Még senkinek sem hoztam fel ezt a témát... Nektek van esetleg valami hasonló tapasztalatotok?


2013. máj. 26. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek egyéni adottságok, és általában a férfiak kicsit több hőt termelnek (de ez csak nagy átlagban igaz).

Te az átlagnál kevesebb hőt termelsz, ezért mindenkit melegebbnek érzel.

Ha netán meghíznál, változna a helyzet, mert a hőtermelés is nőne kicsit (nehezebb mozgatni a nagyobb tömeget) és a hőszigetelés is jobb lenne.

2013. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A vérnyomáshoz van valami köze(legalábbis én úgy tudom).
2013. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A párod azért sovány, mert gyors az anyagcseréje. Általában a férfiaknak gyorsabb, de nem minden esetben, ennek evolúciós oka van. (A nők feladata eredendően a gyereknevelés, ezért, hogy tovább éljenek általában nekik lassabb az anyagcseréjük)

Az anyagcsere-folyamatok során energia szabadul fel, ezért van az, hogy akinek gyorsabb az anyagcseréje, az több hőt termel. de függ testalkattól és hőleadástól is.

2013. máj. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!