Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel lehet egy teli, kinti...

Mivel lehet egy teli, kinti pottyantós WC-ben lévő cuccot semlegesíteni, feloldani, hogy a földbe el tudjon szivárogni?

Figyelt kérdés
Találtam ilyesmiket neten 1-2 valami emésztőbaktériumos dolgot, de nem tudom, hogy erre jó-e, és kell-e utánpótlás itt is, kibírja-e a telet, szárazságot, meg hasonlók.

2013. jún. 18. 14:17
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Konkrét rendelhető anyagokat tud valaki? Mivel elég sok van, szerintem nem halna éhen... Ha a szárazságtól kipusztul, akkor meglocsolhatom néha.

Egyébként nem tudom, az élesztő csinálna-e valamit, ha csinálna se hiszem, hogy azt ami nekem kell, mert akkor azt használnák, de hogy attól nem jönne ki az biztos.

2013. jún. 19. 14:00
 12/19 Wadmalac ***** válasza:

[link]

[link]

Csak példaként. :)

2013. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Akkor sem. Én pár hete tettem meleg vízben oldott élesztőbe trutyit, és most híg, és tele van élettel. A színe maradt, a szagát nem teszteltem. Lényeg, hogy az élesztő látható változást nem csinált, mert gondolom, a vízben egy idő után anélkül is iszapos híg löttyé vált volna.
2013. jún. 19. 15:45
 14/19 anonim válasza:
100%

Sajnos a Septifos nem jó mert a "cucc", ami nagyrészt különböző különböző korú és állagú szarból, és Wc papírból áll, állaga a földhöz hasonlít. Márpedig a földet nem lehet feloldani. Amikor a Septifost beleöntöd , a folyadék amit látsz, az a Septifos folyékony része, ami elszivárog a földbe és nem oldja fel a "cuccot". A sima vízzel is ugyanez fog történni. Tehát a "cuccot" semmivel sem fogod tudni feloldani. Így három megoldás maradt: 1. Ki kell lapátolnod a szart, nagyon gusztusos. 2.Hívhatsz egy szippantót , akik biztosan ki tudják majd szedni. 3: Ha a pottyantós Wc mozgatható, áss egy gödröt tedd

át oda a pottyantós wc-t, a régit pedig temesd be. Ha azonban nem mozgatható, marad az előző két megoldás.

2014. márc. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én megvenném a Kérdezőnek az 1 kiló élesztőt :DDD látni akarom ahogy a pottyantósból kimászik a kakikulimász és mindent beborít, mint a rajzfilmekben :DDD
2018. jan. 23. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem csinálna az élesztő szart se.
2018. jan. 23. 06:39
 17/19 anonim válasza:

Na mi lett a Rötyoárral kérdező?


Én hasonló helyzeten dilemmázok, előző tulaj telehagyta a kerti budit, de annyira, hogy esős időben ha menni kell akkor már visszaplaccsan a hátára az embernek.


Asszem az lesz, hogy ások egy másikat mellé, és a keletkező földdel betemetem a jelenlegit...


Ha valaki kiváncsiskodik majd közlöm vele, hogy beomlott másikat kell csinálni...

2023. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Semmi nem lett. Én még nem tartok ott, de hiába próbáltam a dolgok elébe menni. :D Szóval a kérdésemre választ senki se tud. Szóval olyat amihez nem kell csinálni semmit. De közben már saját kenyeret sütök, szóval több fogalmam van az élesztőről, mint mikor kérdeztem. És a kovászba az élesztő a levegőből megy, vagyis, ha olyan jó lenne az élesztőnek ott, akkor nem kéne beletenni, hogy benne legyen... Ezen kívül a komposztálás is jó dolog. Szóval érdemesebb komposztvécét csinálni. Mert igazából az a probléma a pottyantóssal, hogy nem természetes. A természetben minden az avarba csinál, meg széthordják a szkarabeuszok, és föld lesz belőle. Ha el van ásva, meg magában van, akkor nem tudják átalakítani amik ezzel foglalkoznak. Nem kell atomfizikába menni, nagyjából olyan tömeg arányban kell keverve tartani növényekkel, amilyenben jó. Lehet benne kaki pisi, kaja. De ne legyen víz alatt, mert kell a levegő, meg az állatoknak is, amik megdolgoznák. Szóval én a helyedben kiüríteném úgy, hogy előtte egy hatalmas nyesedékdombot csinálnék, ami tele van ágakkal, és arra tenném rá a kulát. Ha bomlik úgyis lefele megy, ha esik az eső akkor is, míg az ágak meg nem mennek lejjebb. Aztán beáshatod, vagy átalakíthatod komposztvécére. Régebben én nézegettem a vízgazda oldalát, meg alomszék, komposzt vécé. Amúgy olyat is olvastam, hogy valakik azzal fűtöttek. Mármint a több kömbéteres domb verzióval.
ápr. 13. 19:53
 19/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nem nagyon emlékszem olyanra, hogy valaha is csobbant volna, pedig nagyon agyagos a terület. Mondjuk van egy elterelő, és arra pottyantok. De inkább száraz szokott lenni. De nekem emelkedőn van. De mindenesetre szerintem ebből kellemesebb lenne kilapátolni a cuccot. [link]
ápr. 14. 05:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!