Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mik a biológiai következményei...

Mik a biológiai következményei az emberevésnek? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Annyit tudok,hogy remek az emberek keze azoknak,akik embert esznek ezeken a trópusi helyeken.De miért remeg a kezük?Illetve milyen következményei vannak még?

2013. jún. 19. 12:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
Biztos valami hülye horror filmből szerezted az információidat.Már nincsenek emberevő törzsek a földön,én úgy tudom kb. a múlt század közepe óta...
2013. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy hús vagy te is, ha főzéssel vagy sütéssel meg tudsz szabadulni azoktól a dolgoktól, amik károsak lehetnek a számodra, akkor semmi bajod nem lesz. Az íze nyilván nem olyan lesz, mint mondjuk a csirkének, de attól még ugyanúgy ehető.

Viszont ez beteges dolog, miért kérdezed ezt?

2013. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igenis vannak a mai napig emberevő törzsek,Afrikában,páoua-újguineában(nem tudom leírni,valami iylesmi a neve),Amazonasban.Azt hiszed,hogy nincsenek bennszülöttek?Köztudottan vannak,csak már kevesen.


Bioszórán volt erről szó(onnan szedtem a kézremegős dolgot).Illetve tudom,hogy az a pápuai törzs terjesztette el a prion nevű betegséget mivel megették az áldozat agyát,vagy legalább is náluk figyelték meg először.8És azt a betegség a mai napig van,tűszúrással is meg lehet kapni,Magyarországon is meghaltak már benne,de mivel lassan hat és nehéz felderíteni,nem nagyon veszik észre,csak a halál után,gyógyítani meg nem lehet,max késleltetni).Szóval így a bioszóra hatott rám :D Csak az órán bevallom,fél füllel figyeltem csak oda,és most egy filmben érintőlegesen feljött az emberevés,amit megnéztem.(Éli könyve végefelé)

2013. jún. 19. 13:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem állom meg szó nélkül: a prion, mint olyan, nem betegség, hanem egy csak fehérjékből álló kórokozó, a központi idegrendszert támadja. Kiírtani pont azért nem lehet, mert nincs anyagcseréje, vázi nem él, tehát megölni sem lehet.

Érdekes egy dolog a természet, nem? :D

2013. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A "prion" nem a betegség neve, hanem kis molekolatömegű fehérjéket jelent. Az a betegség amire gondoltál valószínűleg a kuru. És nem az emberevés okozza, csak emberevéssel fel lehet dúsítani azokat a kóros prionokat, amik okozzák.

Ajánlom figyelmedbe az alábbi linket: [link]


Egyébként kannibalizmus tudtommal csak pápua-új-guineai törzsek körében bizonyított a történelmi időkben, sem amazonasi indiánok, sem afrikai törzsek körében nem volt tartósan ilyen szokás. Ráadásul azon a területen az 1950-es évek óta törvényileg tilos, mondjuk ettől még szokásban maradhatott volna, de már olyan mennyiségben tudnak ott is fehérjedús élelmiszert beszerezni, hogy ez a táplálkozási forma eltűnt.

2013. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindegy,a lényeg.hogy azért van,ha csak kis csportoknál is,meg lehetnek főleg Afrkában olyan területek,melyek teljesen elszigeteltek és ott még lehet.,csak nem tudunk róla,de nem is ez meg nem a prion a lényeg :D
2013. jún. 19. 14:19
 7/11 anonim ***** válasza:

1972-ben lezuhant az Andokban egy uruguayi rögbicsapatot szállító repülőgép. a túlélők 72 napig gyakorlatilag csak némi zuzmót és halott társaik húsát ették.


az alultápláltságot, vitamin hiányt, fagyást, töréseket, zúzódásokat, bő két hónapnyi nem mosdást stb. leszámítva semmiféle egészségügyi problémájuk nem volt.

2013. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pont, hogy a prion a lényeg a kérdésedben, hiszen az okozhatja a remegéssel is járó betegséget. De NEM maga az emberevés, ami nagy különbség. Egyébként még ez is kiküszöbölhető megfelelő feldolgozással, hiszen pl a sütést nem álhatja az sem. Tehát a válasz, hogy nincs biológiai következménye, max annyi, hogy minvel minden sz.rt összeszünk, az emberhús nem túl egészséges.
2013. jún. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A prionhoz egy kis érdekesség, a prion-betegség felfedezése egy magyar kutatóhoz fűződik, a kannibál törzseket vizsgálta és "behatóbb" vizsgálat alá vetette a törzs kisfiúit is.

A prion kissé hasonlít a vírusokhoz, azok csak a szaporodást folytatják az életjelenségek közül. A prion a szó szoros értelmében nem szaporodik csak közrejátszik a szervezet saját fehérjéinek a degenerációjában. Szóval a jelenléte miatt még több funkcióképtelen degenerált fehérje alakul ki.

Re

2013. jún. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Oks,köszönöm,már értem :)
2013. jún. 20. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!