Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy tudok ébren...

Létezik, hogy tudok ébren álmodni?

Figyelt kérdés
Nem álmodozni, hanem álmodni! Tehát ha nehezen tudok elaludni, képes vagyok átadni az agyam irányítását annak a területnek, ami nem tudatosan irányított képeket, víziókat idéz elő. Elég csak kiválasztanom egy képet gondolatban, (pl. egy szép táj, lakás, emberi arc) és utána maguktól villannak be furcsa képek, látomások, helyszínek, amik általában kellemesek. Nagy ritkán csúnya arcok, torzók, de ez függhet lelki állapottól. Nem eszembe jutnak, nem gondolkodok, hanem mintha egy filmet néznék, vagy fotóalbumot. Ha sikerül bele feledkeznem ezekbe a bevillanásokba, nem engedem, hogy aktívan gondolkodjak, ilyenkor mindig sikerül elaludnom. Más is képes erre? Kérlek benneteket, hogy ne zavarjatok el az ezotéria kategóriába, mert normális válaszokat szeretnék. Az agykutatás tudomány de nem csak az orvosok kiváltsága, hogy felfedezzék az agy működését, mi is felfedezhetünk dolgokat, ha figyeljük önmagunkat.
2013. júl. 2. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyfajta alvásközeli állapot, az alfa hullámok állapota. Egyszer én is voltam úgy, hogy (ebéd után :)) lefeküdtem és a rádiót hallgattam. Becsuktam a szemem és vagy egy órán keresztül álmodtam (emlékeztem is a teljes random sztorira), de közben nem aludtam, mert az egy órás műsort végig hallgattam közben. (Azért is keltem fel, mert vége lett.) És az álom teljesen asszociatív láncszerű volt, nem irányítottam.

Szóval van ilyen, igen. :)

2013. júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"az egy órás műsort végig hallgattam közben"

...Mármint a rádióban. :)

2013. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értettem :-) ritkán alszom Vasárnap délután, mondhatni öt évben egyszer, de a múlt Vasárnap mikor úgy határoztam ledőlök, épp Forma 1 ment. Áááh, mondom ez q..va jó azon lehet a legjobban elaludni. Nah, elő is segítette ezeket az álomképeket, de közben emlékszem rá, hogy mi volt a versenyen. A délutáni Forma 1 nézés is már amolyan nosztalgia érzést idézett elő, mert jóformán még tini koromban szunyókáltam ilyenen, épp ezért gyerek kori emlékek villantak be az éber álmomban. No de még midig kérdés, hogy ilyenkor hogy működik az agy? Vajon az a része, amikor már alfa szintre jutunk, és alszunk? Elvileg ez fokozatosan következik be, olyan, mint amikor lemész egy létrán egy pincébe. Nem lehetsz egyszerre két egymástól távol eső létrafokon. Ezért tartom érdekesnek ezt az élményt, mert eddig sokat olvastam az elalvás fokozatairól, de ezekből a tapasztalatokból úgy tűnik, működhet egymással párhuzamosan is?
2013. júl. 2. 14:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de szerintem nem párhuzamosan működik, inkább valahol a kettő között, egy átmeneti állapotban. Az álomképek amúgy valamennyire követik az éber működést, azzal a különbséggel, hogy a bejövő ingerekre adot válaszok (asszociációk) helyett "szabadonfutó" módban, önjáróan működik, tehát egy gondolatról asszociálunk a következőre, és a valóság (érzékszervek) nem befolyásolják ennek a folyamatát. Ezen kívül a realitás érzékelése, a racionalitás is el van nyomva.

Ezt az állapotot már akkor elérjük, mikor az érzékszervektől jövő ingerek is még feldolgozás alatt állnak. Szóval szerintem ilyenkor a létra közepén vagyunk folyamatosan. :)

2013. júl. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Én is szoktam olykor ébren álmodni... Négy sör után már nem meglepő a dolog, ha pedig van mellé 4 pálinka is, akkor már az a furcsa, ha nem teszed ;)
2013. júl. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Igen de ezt hallucinációnak hívják.
2013. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És még szívnom sem kell hozzá :-D
2013. júl. 6. 09:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Költséghatékonyan tudod csinálni a dolgokat ^^
2013. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 FuriousHUn válasza:
Nálam gyakran volt,ez akkor a leggyakoribb,amikor álmos vahgy és éppen aludnál el,éegalábbis én akkor álmodok,de nem alszok még,csak kevésbé érzékelem a környezetet.
2013. aug. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!