Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha nekem van egy elméletem...

Ha nekem van egy elméletem valamiről pl: a gravitációról akkor én azt, hogy tudom nyilvánosságra hozni?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkozom a tudományok terén mindenről vannak sokféle dolgokról elméleteim de most rájöttem valamire amit ha igaz talán eget rengető dolog de nem tudom hogy tudnám nyilvánosságra hozni kérlek segítsetek ebben előre is köszönöm
2013. júl. 8. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Több lehetőség is van.

1. Elmész egy TV csatornához, ahol jobb esetben bekerülhetsz egy bulvárműsorba, ahol vagy felfigyel rá valaki, vagy szimplán nevetségessé tesznek.

2. Írsz egy publikációt valamelyik tudományos lapban, ahol viszont a portán sem jutsz át valamilyen tudományos rang és/vagy konkrét tudományos kutatási eredmények nélkül.

3. Megkeresel egy netes tudományos közösséget, ahol feldobod a témát. Ha látnak benne fantáziát, segíteni fognak, vagy továbbgondolják.


stb.

2013. júl. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Hát ha az elmélet helyes, és beküldöd egy tudományos folyóiratnak akkor ott ellenőrzik, és ha helyesnek tartják akkor leközlik.
2013. júl. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor légy szíves linkelj nekem ilyen oldalakat egy picit segíts nekem ebben
2013. júl. 8. 17:01
 4/14 Makoscsiga ***** válasza:
Szerintem ide is leírhatod, biztos vagyok benne, hogy mi is rá tudunk mutatni, hogy elméleted miért a) hülyeség vagy b) triviális. Szerintem nyugodtan megspórolhatod a "hivatalos" fórumok felkeresését neadjisten szakcikk írással járó vesződséget.
2013. júl. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#2, a helyességét nem ellenőrzik, mert akkor ők nagyobb kutatók lennének, mint a cikk írója, aki esetleg évtizedekig kutatott a témában. :))

Annyit ellenőriznek, hogy a hivatkozások valósak-e, megfelel-e a tudományos módszertan követelményeinek (tehát nincs-e pongyolán, hozzá nem értő módon fogalmazva), az alapvetések megfelelnek-e az elfogadott téziseknek (tehát nem a Bibliából, mint alaptézisből indult-e ki a cikkíró), és hogy nem plágium-e.

De a tudományos végzettség sem hátrány. Egy laikusnak nagyon oda kell tennie magát, hogy leközöljék az írását.

2013. júl. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Na, kezdjük az elején:


A gravitációról van egy hipotézised. Akkor lenne elmélet, ha már bizonyították volna (legalább részeit) jóslatokat lehet levonni belőle, és már több, különálló, független csoport is alátámasztotta volna.


Úgyhogy maradjunk abban, így látatlanban, hogy neked egyelőre egy gyenge lábakon álló elképzelésed van, amit akár hipotézisnek is nevezhetünk :)


De remek nyilvánosságra hozatal a gyak.hu. Minket érdekelne (és valószínűleg szét is cincálnánk :D)

2013. júl. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Általában az ilyen "nagy felfedezések" vagy hülyeségek, vagy triviálisak, mint ahogy előttem is írták. Nincs ezzel semmi gond, szerintem a legtöbben, akik szenvedélyesen szeretik a tudományokat átesnek ilyesmin. Őszintén mondva én nem hiszem, hogy valami újat fedeztél fel, pláne ilyen komoly témában. Ha olyan tudás birtokában lennél, hogy ebben a témában valami újat alkoss, akkor minden bizonnyal nem szorulnál arra, hogy itt érdeklődj a publikáció hogyanjáról.


Én azt javaslom, írd meg ide a hipotézisedet, mi pedig rávilágítunk a hibákra. Te tanulsz belőle, mi meg jót szórakozunk. :-)

2013. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Te azt sem tudod mi az a gravitáció, hogy lehet valamiről "elméleted", aminek csak a nevét tudod? Ha tudnád mi az, akkor nem tennéd fel ezt a kérdést a gyakorikérdéseken.
2013. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

5-ös: Tudományos kiadványokban ellenőrzik a tartalmat is, hogy a leírtak megfelelnek-e a tudomány jelenlegi állásának. Az ellenőrzéseket pedig az adott tudományterületen tevékenykedő kutatók végzik, akik el tudják dönteni, hogy a leírtak helyesek-e. A tudományos folyóiratok rangját az adja például, hogy kik ellenőrzik a beadott cikkeket.

A kérdezőnek pedig ajánlom én is a középiskola elvégzését, utánna egyetem, aztán doktori, ekkor már van rálátása az adott tudományterület jelenlegi állására. Ekkor kezdhetsz gondolkodni új megközelítéseken, de ekkor már nem kérdés, hogy publikálj eredményeket.

Írd meg ide nekünk, segítünk rendbe rakni a gondolkodásod.

2013. júl. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Tudományos kiadványokban ellenőrzik a tartalmat is, hogy a leírtak megfelelnek-e a tudomány jelenlegi állásának."


Persze hogy ellenőrzik a tartalmat, de nem a kutatás eredményeit vagy a következtetéseket, hanem hogy az alapvetések, kiindulási állítások, módszerek megfelelőek-e. Hiába ellenőrzi egy szakértő, hosszú évek kutatásait ő nem fogja további tesztekkel igazolni, mert az nem az ő feladata. Azt majd egy egész tudományos közösség fogja ízekre szedni, akár több évtizedes munkával.

2013. júl. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!