Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha nekem van egy elméletem...

Ha nekem van egy elméletem valamiről pl: a gravitációról akkor én azt, hogy tudom nyilvánosságra hozni?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkozom a tudományok terén mindenről vannak sokféle dolgokról elméleteim de most rájöttem valamire amit ha igaz talán eget rengető dolog de nem tudom hogy tudnám nyilvánosságra hozni kérlek segítsetek ebben előre is köszönöm
2013. júl. 8. 16:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

"Persze hogy ellenőrzik a tartalmat, de nem a kutatás eredményeit vagy a következtetéseket, hanem hogy az alapvetések, kiindulási állítások, módszerek megfelelőek-e."

Hát újracsinálni a teszteket nem fogja, de a kiindulásból, az alkalmazott módszerből sejthető az eredmény egy hozzáértő számára. Ha teljesen más eredményre jut a cikk írója, akkor bizony alaposan megnézik, kritizálják a lektorálás során. Egy tudományterületen jártas kutatónak akkora meglepetést egy cikk sem fog okozni, hogy leborul a székről a meglepedtségében.

Másik dolog, hogy egy publikáció max. fél éves munkát foglal magába. Legtöbb helyen egy tudományos cikk 10 oldal alatt van, annyiban nem lehet leírni több éves munkát. Plusz a tudományos életben a publikás kulcsfontosságú, egy kutató (sokmindentől függ) 2-4 havonta publikál egy cikket, vagyis az eredmények nem öregebbek ennél. Egy nagy projekt összefoglalásaként lehet írni egy cikket, ami több éves munkát tartalmaz, de azt részenként már publikálták egyszer.

Ez így működik.

2013. júl. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Hát újracsinálni a teszteket nem fogja, de a kiindulásból, az alkalmazott módszerből sejthető az eredmény egy hozzáértő számára."


Ha sejthető lenne, akkor semmi újdonságértéke nem lenne. Akkor csak bizonyítási cikkek jelenhetnének meg.

Sőt, akkor a lap lektorainak kellene a fő kutatásokat folytatniuk, megspórolnánk évtizedeket. Csak előveszik a kiinduló tételeket, és már látják is benne, ami a tudományos elitnek évekbe tellik. :)


:DDD

2013. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Legtöbb helyen egy tudományos cikk 10 oldal alatt van, annyiban nem lehet leírni több éves munkát."


Ha olyan a cikk vagy a téma, akkor persze. De ha valaki a gravitáció új elméletével áll elő, azt nem biztos, hogy rögtön tudják ellenőrizni, sőt talán csak a következő generáció fogja csak megtenni.

2013. júl. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Előző kettő a mesében él. Nincs olyan új elmélet amitől hanyatvágnák magukat a vezető fizikusok és a következő generációra kellene várni hogy megértsék. A tudomány nem így működik. Galileo Galilei sem a kisujjából szopta, hogy a föld forog. Az előtte megjelent tudományos írásokra és megfigyeléseire támaszkodva jelentette ezt ki, a tudományos közösség csak az inkvizíció miatt félt elfogadni ezt, de mindenki sejtette, hogy ez így rendben van. Az új dolgok nem egy sötét szobába beült lángelme agyából pattannak ki, legfeljebb a filmekben.

Így van ez ma is, sőt, hatványozottan. Egy megjelenő cikkben nagyon kevés újdonság van általában, az addig publikált cikkek eredményeinek továbbfejlesztéséről szólnak leginkább. Ez azért van, mert ahhoz, hogy újat tudj alkotni, meg kell ismerni, hogy most mi van, mi a tudomány jelenlegi állása, amihez kell a tudományos fokozat. Enélkül hogy jelentheted ki, hogy amit kitaláltál újdonság?

Aki életében nem írt még tudományos cikket ne szóljon hozzá, köszi.

2013. júl. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!