Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi valóság van abban, ha...

Mennyi valóság van abban, ha valakit meglőnek, simán tovább tud menni?

Figyelt kérdés

Mondjuk a filmekbe sok h*lyeség van, azt tudom, de hányszor látni, hogy vállon lövik, vagy lábon, és ővült, de feláll, és menekül tovább...

Na, azon gondolkoztam, hogy úgy tudom, ha valakinek valami nagyon fáj, az sokkot kap, meg adrenalint termel, meg valamilyen szert, hogy ne érezze annyira a fájdalmat.

De, ha valakit meglőnek, mégis mennyire fáj? Elviselhetetlen? Vagy azért fáj, de kilehet birni egy darabig? Gondolom van különbség a között, hogy vállon, kezen, lábon lőnek valakit...Vagy úgy van, min a filmekbe, mikor a civilt meglövik, és fetreng a földön a fájdalomtól? Vagy ez ember függő?


2009. okt. 20. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
A filmekbe semmi nem valódi. Csak egy író agyszüleménye az egész. Viszont ez az adrenalinos dolog igaz. Például akik vagdossák magukat azért hogy termelődjön ez a hormon. Ők nem is tudják de tudatalatt azért élvezik a vagdosást. A továbmenés meg vagy továbmegy vagy kap mégegy tárat. nem azért megy továb mert nem fáj neki.
2009. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
jó, de gondolom küzbe vért veszít... Tőlem vettek már vért... nem sokat, csak 3 üvegcsével, de ugy elzsibbadt a karom... ha ezt a lábammal csinálják, alig birok menni...
2009. okt. 20. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Az adrenalin érdekes dolog, mert egy bizonyos mennyiségen felül szinte kiüti az agyban a fájdalomérzetet. Klasszikus katonatörténetek, hogy rajtaütés, pokoli zaj, füst, por, szilánkok mindenfelé, egy katona észreveszi, hogy elesik a társa, odarohan, felkapja, és rohan vele fedezékbe, ahol kiderül, hogy öt is találat érte.


Egy srácról is volt müsor régebben, aki autóval kerítésnek ütközött, és egy rúd teljesen átszúrta, odaszegezte az üléshez. Amikor ki akart ugrani az autóból, elöször azt hitte, a biztonsági öv rántja vissza, egyáltalán nem vette észre.


Eddig a tévé. De a saját feleségem is szenvedett balesetet. Kiugrottak az autóból, és örvendeztek, hogy megúszták, amikor észrevette, hogy a hüvelykujja teljesen hátra volt törve, és a fejét is több öltéssel varrták be.


Hogy a filmeken mennyire reálisok ezek a jelenetek, az nyilván jelenettöl függ.


És hogy mennyire fájhat egy lövés? Képzeld el, hogy egy kisujjadnyi vastagságú rudat átdöfsz a karizmodon, majd kirántod. Kb. ugyanekkora szövetroncsolással jár egy nem deformálódó lövedék. Viszont vannak olyanok, melyek hegye úgy van kiképezve, hogy nehezebben haladjon keresztül a szöveten, és az energiáját a környezö szövetek nyelik el. Ez durva pusztítással jár, a golyó alig hatol be 15 cm-re, de bent egy arasznyi területen kásává roncsol minden szövetet. Szóval szerintem nagyon fájdalmas.

2009. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ha meglőnek?

biztos pokoli fájdalmas

2009. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Ez sok dologtól függ,táv,fegyver,lövedék stb...De általánosságban mindegyik fáj.A filmekben kamuznak...Lásd Barátok közt Berényi Klaudia a 3. "szívrohama után" fél nappal teljesen egézségesen jön ki a kórházból :D
2009. okt. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
56%
Az attól függ, hogy hol, hogyan és mivel lőnek meg valakit.A filmekben sok túlzás van, de sok furcsa eset előfordult már, hétköznapi emberekkel is.Minden esetre nem jellemző egy lőtt seb után, a ficánkolás,vagy a menekülés.
2010. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Nemrég a környéken egy férfi lábain átment a vonatszerelvény, és volt annyi ereje, hogy mentőt próbált hívni... [Iszonyatos kínjai lehettek, nem tudta magát beazonosítani nyilván, hogy hol van. És meghalt.]

Furcsa dolgok vannak. Lehet, hogy ő pl. olyan sokkot kapott, érzelmi töltést, hogy önkívületben kevesebbet érzett. Vagy nem tudom.

Szerintem ez ember- és sérülésfüggő.

Van, aki a vér látványától elájul, van, aki pedig jól bírja, tűri az ilyesmit.

2010. jan. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!