Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az IDŐGÉPNEK és a TELEPORTNAK...

Az IDŐGÉPNEK és a TELEPORTNAK van valami valóság alapja?

Figyelt kérdés

Sejtem hogy hülye kérdés, de meglehetne csinálni? Azt tudom hogy mai szemszögből nézve "LEHETETLEN" de 50-100év mulva is az lesz?(feltéve ha addig nem lesz világvége:D) SZERINTETEK?

szerintem ez egy érdekes téma...:)

köszönöm a normális válaszolóknak...


2011. szept. 29. 14:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%
Sok dolog megvalósult már ,amire korábban azt hitték, hogy lehetetlen. az időt mi csak úgy tudjuk elképzelni, ahogy itt a Földön mérjük, egyik nap következik a másik után. Valóban érdekes téma, de csak fantáziálgatni tudunk róla. Ha azt mondanám, hogy meg lehet csinálni, akkor meg tudnám indokolni, hogy miért és akkor már fel is találtam volna az időutazást.
2011. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%

Az elsővel egyet értek.


Sok dologra mondták azt, hogy lehetetlen, most meg fillérekért utánad dobálják. :)

Mondanám, hogy bár az időutazás azért kicsit összetettebb dolog, de gondolom ugyan ezt mondták 50 éve az érintőképernyőre is. :)

2011. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%
teleport molekuláris szinten már működik
2011. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
előző válaszolóval egyetértek.És ahogy még előtte írták az időutazás egy iszonyatosan bonyolult dolog,de ami egyenlőre nem létezik,nem cáfolhatjuk meg.1000 éve azt se tudták mi az a gravitáció,mégis létezett :D
2011. szept. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Vree ***** válasza:
100%
Szerintem 50-100 év az még NAGYON optimista, a téridő hajlítgatása az a 10fokú technológiai skálán a 10es fokozat.
2011. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ma még 10/10-es, igaz. De ezért írtam, hogy ugyan ezt mondták az 5 mm vastag színes érintőképernyőre 50 éve. :)
2011. szept. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Hú ennyi tudatlant egy rakáson...


Teleport.... molekuláris szinten NEM működik, csak szubatomi szinten létezik egy kvantumteleportáció evű jelenség. Ebből nem következik, hogy valaha is lehetséges lesz tárgyakat teleportálni, pláne élőlényeket. Például igaz az, hogy egy kis kődarabot a Mátrából a zsebemben el tudok vinni egy repülőgéppel Amerikába, de ebből nem következik az, hogy az egész Mátrát úgy ahogy van el tudom vinni a zsebemben... érted tán a különbséget. Ha meg többet kell fordulni, akkor az már nem ugyanaz.


A másik meg az időutazás: odafele elvileg nem kizárt, hisz mindannyian előre utazunk az időben, és nem kizárt, hogy ezt valaki a többieknél gyorsabban tegye, ezáltal előbb érjen el a jövőbe, mint a többiek. Visszafele viszont kizárt, ez azért elég jól be van bizonyítva (nem pusztán azzal hogy próbálták de nem ment). Azért vannak dolgok a fizikában, amikről viszonylag régóta tudjuk, hogy nem lehet (pl abszolút 0 fokot elérni), és azóta is makacsul lehetetlen.

Szóval igazából értelmetlen előremenni, mert ha már ott vagy akkor nem tudsz visszajönni, hisz akkor az visszaút lenne ami lehetetlen.

Tehát pusztán az, hogy valamit régen lehetetlennek hittek, nem jelenti azt, hogy mára egész biztosan lehetségessé vált, vagy a jövőben az lesz. Némelyik tényleg lehetetlen sajnos.

2011. szept. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
28%
Kedves utolsó válaszoló...úgylátszik akkor teis tudatlan vagy,mivel az abszolút 0 fokot is elérték...igaz hatalmas energia kellett hozzá,de sikerült.
2011. szept. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy sikerült, igen-igen megközelítették, de tudod az a baj, hogy 0 fok közelében már egy arra járó kósza foton is óráisi energiát jelent, ami visszamelegedést okoz. Márpedig elektronokat minden anyag bocsát ki. Mellesleg olyan 400 pK körül tartanak, ami 0,000.000.000.000.4 K ha jól számolom a 0-kat. De nem 0,000.000.000.000.000 K.
2011. szept. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Mármint fotonokat akartam írni. Azt bocsát ki minden.
2011. szept. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!