Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit javasolnátok még angol...

Mit javasolnátok még angol tanulást segítően?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 14 éves fiú vagyok és nagyon szeretem az angol nyelvet. Már egy jó ideje csetelek angolokkal(az én tudásommal) és persze netről tanulok. Angol csatornákat nézek a TV-n.


Szeretnék minnél hamarabb angolul megtanulni. Mit ajánlanátok ezekhez még?



2013. júl. 29. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézzél sorozatokat/filmeket angolul (angol hang + angol felirat).
2013. júl. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nyelvtani összefoglaló könyvek,társalgási könyvek, kisokos-sorozat (zsebkönyvek)használata, szótár böngészése, szótárazás, tesztek kitöltése, angol nyelvi klubok látogatása; szavak, kifejezések, nyelvtani szabályok táblázatokba foglalása, angol nyelvű videók keresése az interneten, angol nyelvű dalok hallgatása, dalszövegek lefordítása, kétnyelvű könyvek olvasgatása; magyarul kitalált mondatok, történetek angolra fordítása. Ha szeretsz olvasni, akkor a számodra érdekes (magyar) olvasmányt le lehet fordítani angolra, illetve az angol nyelvűt magyarra. Ajánlom még figyelmedbe az Idegennyelvű Könyvtárat - bár éppen mától nyári szünet van, szeptember elején nyitnak.


Remélem, tudtam segíteni:)

2013. júl. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sKillEr96 válasza:
A sorozatok/filek nagyon sokat segítenek, de mondjuk ha szeretsz kockulni, akkor ajánlom az angol nyelvű játékokat is, onann nem csak hoyg tanulhatsz nyelvet, de néhány extra kifejezést is elleshetsz, ami később esetleg hasznodra válik. Nekem bevált. Később pedig olvashatnál valami lightosabb könyvet angolul (én pl. 16 évesen olvastam kb. 13-14 éveseknek való rémtörténetes regényt angolul, az használt), hogy tanulj néhány szófordulatot belőlük.
2013. júl. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 naomi patricia válasza:
Ird le és ismételd el az összes angol szot amit tudsz... ha pedig valamit nem értesz, irhatsz nyugodtan, segitek :)
2013. júl. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Sokat segítettetek.:)
2013. júl. 30. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!