Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Latinban a passzív szerkezetbe...

Latinban a passzív szerkezetben nem értem, hogy mi a különbség az indicativus praesens imperfectum és az ind. Pr. Perfectum között, meg ugyanez igaz a coniunctivusr imperfectum és perfectumra is. Mi a jelentésbeli különbségük?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Az aktív igékről tudod, hogy melyik időt mikor kell használni? Mert a passzív igékre is igaz ez az időviszony.


Az imperfectum vonatkozhat jelenre is, és vonatkozik mindenre, ami kapcsolatban van vele. Többszöri, sikertelen cselekvést is jelölhet.


Hosszabb történetek elbeszélésekor a perfectum viszi előre a cselekményt, az imperfectum pedig a leírás ideje. Perfectum procedit, imperfectum institit oratio.


Függetlenül attól, hogy aktív, vagy passzív.

2013. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én magát a szót nem értem,hogy pontosan magyarra fordítva mit jelenthet.pl: amatus sum , amabar . Lefordíatva mit jelent? Szeretve voltam?

Magyarban is van passziv , pl: az ágy be van vetve, a kása meg van főzve, de itt még van coniunctivus is, amiket mind értek aktívban de passzívba nem tudom magyarra fordítani

2013. aug. 1. 21:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy praesens perfectum csak múlt időt fejez ki, ellentétben a magyarral, és a modern nyelvekkel. A praesens imperfectum pedig a jelent.


Fama annuntiatur .(A hír kihirdetettetik.)

Cibus factus est. (Ételt meg lett csinálva).

2013. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A coiniunctivus sok mindent jelenthet. Önállóan általában felszólítást vagy feltételességet, mellékmondat esetén egyszerű kijelentő mondatot (consecutio temporum).
2013. okt. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!