Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy videóban láttam hogy az...

Jampi15 kérdése:

Egy videóban láttam hogy az opiumot vizzel keverik és összeöntik valami fehér porral mi az? Félreértés ne essék csak kiváncsiság?

Figyelt kérdés
Egyig ismerősöm mondta, hogy régen főzték és ugy állitották elő a heroint én meg azt mondtam, hogy a zöld mákgubót bemetszik és a kifolyt tejét megszáritják és összekeverik valamivel, melyik az igaz?

2013. aug. 1. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:

"A heroint morfinból, annak acetilálásával állítják elő, amit viszont ópiumból vagy mákszalmából nyernek ki."

Forrás: [link]


Tehát első körben a mákban található ópiumból kell kivonni a morfint. Ezt több lépésben teszik - első körben hígított kénsavval kioldják az akaloidokat a növényből, az utolsó kivonási lépésben ammónium-hidroxiddal vagy nátrium-karbonáttal kicsapatják. Majd elválasztják/tisztítják a morfint a többi alkaloidától.

Forrás: [link]


Utána a morfinból kell heroint előállítani acetilezéssel - ehhez acetilező szer kell.

Forrás: [link]

[link]


Tehát nem olyan egyszerű...

2013. aug. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tejóég jóbonyolult és ha az ópiumot kiszáritod és összetöröd és felszippantod akkor lesz valami hatása?
2013. aug. 2. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen van hatása - régóta használják az ópiumot fájdalomcsillapítóként. De így, ebben a formában is okozhat kellemetlen megkepetéseket.
2013. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*meglepetéseket
2013. aug. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kellemetlen meglepetések mégis mire gondolsz valami bajod lenne ha elszivnád :DDD
2013. aug. 2. 22:21
 6/6 anonim válasza:

az orvosok is használnak morfiumot a végstádiumú betegeknél

15f

2013. aug. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!