Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jó matekosok! Ti minden...

Jó matekosok! Ti minden témakört ugyanolyan jól tudtok, átláttok, vagy van amit nem szerettek?

Figyelt kérdés
Én pl. szeretem az algebrát,trigonometirát,geometriát , de mondjuk a valószínűségszámításhoz meg tök sík vagyok. Sőt olykor , ilyen egyszerűbb szöveges feladatok is meg tudnak fogni , mondjuk mikor fel kell írni egy egyenletet. Ez kicsit néha aggaszt. Főleg azért mert sosem voltam az a szín 5-ös matekos , általánosban nem is szerettem , viszont középiskolában meg -köszönhetően a tanárnőmnek is- megszerettem , és az érettségim meg 5-ös lett (előtte 4 évig 4-es voltam) Az érdekelne , hogy másnak is van olyan , hogy bizonyos témakörök nem fekszenek neki , vagy mindent maximálisan tudnak? Kicsit érdekes, hogy mondjuk egy összetett implicit függvényt hamarabb deriválok , minthogy néha felírjak egy egyenletet :\

2013. aug. 3. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a valószínűség számítás a mumus, a többi hál' Istennek megy. :-)
2013. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a matek tekintetében a "későn érő típusba" tartozom: általánosban eleinte ötösökkel, majd négyesekkel, de elvoltam vele; első gimiben kettes (!) voltam, és nagyon nem bírtam; majd iskolaváltás után megint ötös lettem. Felnőttként kifejezetten megkedveltem, szerintem az egyik legjobb tantárgy.

Természetesen (?) nem minden témakör fekszik annyira, nekem a geometria volt a "nemszeretem" rész.

2013. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én általánosban nem szerettem a matekot, de középiskolában én is megszerettek. Az osztályban én vagyok a legjobb matekból. (Nem önfényezésként mondom, félreértés ne essék)

A valószínűségszámítás nekem sem fekszik. Az egyszerűbb feladatok mennek, de a nehezebbeket nem nagyon tudom megcsinálni. Nem is szeretem ezt a részét.


Az az érdekes, hogy vannak olyan 2-es tanulók, akiknek nem megy a matek, de a valószínűségszámítást vágják. :D

2013. aug. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem megy minden terület.

Nálam leginkàbb a lineáris algebra, numerikus módszerek és a hasonló mátrixos tárgyak a mumus.

Egyszerûen nem érzem át a mátrixok lelkivilágát.

2013. aug. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, nálam nincs igazán "mumus", minden általatok említettet szeretek, én a halmazelméletre nézek ferde szemmel.
2013. aug. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már idősebb motoros vagyok, jól ment minden, egyetemen is.

De volt kivétel: a statisztikát ki nem állhatom!


Középiskolában talán a koordinátageometria nem tetszett, legalábbis az a sok semmirevaló számolás, amikor úgyis értem a feladatot, de marhára sokáig kell tökölni.


Az előttem szólóknak:

A valószínűség számítás alfája a kombinatorika, ezt nagyon sokat kell gyakorolni, piszkálni, foglalkozni vele. Később a "tiszta" valszám is így sajátítható el.


Annyi vigaszt mondanék, hogy még az egyetemen is (ELTE) a 100-ból 5-en tudtuk, értettük 4-es, 5-ös szinten, vagyis nem vagytok egyedül!


Sajnos sok tanárt ismerek, akik nincsenek képben a valszám terén, és ezért nem is tudják jól tanítani. Lehet, hogy ezért nem értitek ti sem.

2013. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! A valszám engem pl. nem is érdekel , talán ezért nem is megy , de nem is igazán van/lesz rá szükségem feltehetőleg. Gépészmérnökire vettek fel , tehát az analízist meg az algebrát kellesz nagyon vágni , bár biztos ott is lesznek szép dolgok :D Egyébként még villamosmérnökin gondolkoztam anno de megkönnyítette a döntést , hogy ott van statisztika tárgy is :D
2013. aug. 4. 11:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Két lényegesen különböző dolog van, amiből a matematika oktatása áll (általánostól egyetemig).


Az egyik az, hogyan kell a matematika eszközeit használni.


A másik az, hogyan lehet valós problémákat a matematika nyelvén megfogalmazni, tehát a matematika eszközeivel modellezni.


A valszám és statisztika esetében ez utóbbi az, ami baromi nehéz is lehet.

2013. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen mindenkinek vannak. Nem véletlen a specializálódás egy szint fölött (értsd: kutató matematikusok). (Pl egy algebra professzor nem biztos, hogy nagyon szereti a differenciálgeometriát, de mondjuk amit kellett egy igen jó matematikus diplomához annyit teljesített abból is annak idején.)

Ha megnézel egy-egy nagyobb egyetemet, ott Mat. TanszékCSOPORT van és azon belül jó néhány tanszék...

2013. aug. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!