Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyhogy nem csapódik le a...

Hogyhogy nem csapódik le a felszálló pára sehol? Forróság és nincs eső?

Figyelt kérdés
Régen ha rekkenő hőség volt, akkor 1-2 napon belül leszakadt az ége, a felszálló pára visszacsapódott, nem? Most hova tűnik a sok elpárolgott víz, miért nem esik sehol eső?
2013. aug. 5. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég fura egy elmélet. Ezek szerint a Szaharában minden másnap esnie kéne.
2013. aug. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
elviszi a légáramlat. iránban vagy hol (közelkelet) annyi eső esett hogy több halálos áldozata van az áradásoknak
2013. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező!A nethez hülye vagyok,a géphez is sajnos,ezért folyamatosan írok.Kérdésed túl sok dolgot feszeget.Mivel nem vagyok a tanárod,remélem?a többi olvasó hónunk alá nyúl(én se készültem)1.Mivel széljárások vannak,avíz nem tűnik el,csak arrébb megy.2A nagy hőség utáni esőket a felszálló áramlatok is okozzák(pl.:a lég lefejel egy dombot,ezért felpattan,ott lehül,a víz kicsapódik,mert szegény addig csak pára volt...etc.etc.A szél a csibész,mert arrébb viszi.
2013. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kedves kérdező elmélete tökéletesen működhet egy elszigetelte rendszerben, ahol nincsenek áramlások, egyébként nem. a választ egyrészt az áramlásokban kell keresni, másrészt szaknyelven "Atlanti blocking" van (értsd: Nagy-Britannia felett az atlanti óceán felett van egy anticiklon, ami blokkolja a nedves légáramlatok érkezését nyugatról. Mivel az ország hegységek tekintetében elég védtelen délről, ezért akadálytalanul áramlik délról a száraz, meleg levegő, ami fokozza a hőséget. A száraz levegő annyira száraz, hogy 30-40%-os a páratartalom, de lehet még alacsonyabb is (pontosan nem tudom és most lusta vagyok megnézni). Ez olyannyira száraz, hogy az út locsolásból, a párolgó tavakból felszálló nedvesség mind csak növeli a a páratartalmat...ez felhőképződésre még alkalmatlan. Illetve nem elhanyagolható tényező, hogy létezik egy úgynevezett konvektív gátlás, ami annyit jelent, hogy a meleg levegőrétegen nem tudnak áttörni a felszálló párás légáramlatok. Amíg ez a párás feláramlás nem éri el a 100%-os páratartalmat addig nem láthatsz egy deka felhőt sem. Márpedig nem éri el.
2013. aug. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!