Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tegnap 21.30 körül keleti...

Tegnap 21.30 körül keleti irányban egy nagyon fényes hullócsillag szerűt pillantottunk meg. Láttam már hullócsillagot, de ez valahogy más volt. Mi lehetett?

Figyelt kérdés
Sokkal közelebb volt mint a "normál" hullócsillagok, és a fénye irtó erős volt. Sokáig zuhant nagyon erős fénnyel lefelé. Vajon mi lehetett? Látta még valaki közületek?
2008. jún. 30. 06:53
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
én nem láttam, de simán lehetett egy sima hullócsillag vagy repülő vagy ufo vagy egy meteor ami elégett a légkörben.
2008. jún. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
93%

Esetleg un. Iridium felvillanás is lehetett. Ez az Iridium műholdak hatalmas napelemtábláinak a tükröződése, mint amikor tükörrel fényt vetítesz az árnyékba. Ez olyan fényes, mint az esthajnalcsillag, de lassabb a mozgása, mint a hullócsillagoknak.

De lehetett olyan meteor is, amelyik "utolérte" a Földet.

Ezek sokkal lassabban lépnek be a légkörbe, és emiatt nem is égnek el olyan gyorsan, tovább látszanak.

2008. júl. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Hát biztosan valami volt, de megtudni ugysem fogjuk :(.

Lehet hogy tényleg az volt, lassabb volt mint a hullócsillag, sokkal-sokkal fényesebb.

Gondoltam hogy lehetett volna olyan jelzőrakéta amit kilőnek, de már rájöttem hogy kizárt, hisz ha fellőnek ilyet az lefelé esik.

Szép napot!

2008. júl. 4. 06:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet többször láttam már én is.

Tovább is látszik mint egy hullócsillag,kb 5 s-ig.

És a csóva rész is hoszabb,vastagabb és fényesebb.

2009. jún. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

juuj, tudom régi a kérdés már, de én pont ma láttam ilyet. és teljesen igaz minden rá amit írtál :)

és én is nagyon szeretném megtudni, hogy mi volt az :)

2009. szept. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
...és azóta sem derült ki mi lehetett.....
2009. szept. 15. 22:09
 7/8 anonim válasza:
82%

nekem itt azt válaszolták, hogy valószínű meteorit volt :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__40..

2009. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. szept. 20. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!