Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit láthattunk? Talán hullócsi...

Mit láthattunk? Talán hullócsillagot?

Figyelt kérdés

Ma este, olyan 9 óra körül sétáltunk hazafele a barátommal, mikor megláttunk az égen egy nagyon fényes csíkot. hullócsillagnak tűnt, de szerintem nem az volt, mert elég sok ideíg láttuk, és vastag is volt, meg húzott magával egy csíkot, de mintha szikrázott volna mögötte. Nagyon fényes is volt.

Mivel egy Tesco parkolóban voltunk, ahol azért elég sok fény van, nem lehet egy sima hullócsillagot meglátni.

Életemben nem láttam még ilyen gyönyörű jelenséget (vagy ha hullócsillag volt, akkor hullócsillagot), de nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi is lehetett az?


2009. szept. 12. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy nagyobb meteor lehetett, tehát hullócsillag a nagyobbik fajtából. Elég ritka, hogy ilyen látványos, de előfordul. Szerencsések vagytok:)
2009. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy nagy meteor volt:-)

Gratulálok, ilyet én egyszer láttam, és nagy volt, lassú, de azért nem annyira, és fényes csóvát húzott maga után, és sistergett is!

Persze ez legalább 15 éve volt, egy nyári éjszakán, valamelyik meteorraj-időszakban.

2009. szept. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

jaj, akkor jó :)

örülök neki, hogy a barátommal ketten láttuk :P

remélem még sok ilyet fogunk látni....

2009. szept. 15. 14:14
 4/4 anonim ***** válasza:

De jó nektek...

Én minden augusztusban (meg máskor is, de főleg akkor) állandóan az ablakban gúvadok, néha-néha nagy ritkán látok egy-egy pici hullócsillagot, kb. fél másodperc erejéig, szinte felfogni is alig tudom, és már el is tűnik.

Jó lenne egyszer egy ilyet látni...:)

2009. szept. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!