Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megijedtem. Ez mi lehetett?

Megijedtem. Ez mi lehetett?

Figyelt kérdés

Van egy takaró huzatom, ami nem teljesen műszálas, de az is van benne jócskán. Az előbb azzal takaróztam, de mivel nem voltam fáradt, nem találtam a helyemet, ezért fészkelődtem és forgolódtam. Egyszer kicsit felemeltem egy részen pár mm-re az anyagot, és azt vettem észre, hogy... világít, de komolyan. Majdnem úgy, mintha ott felejtettem volna a telefonomat, csak kevésbé fényesen. Ezt először csak alig egy mp-ig láttam, mert gyorsan elengedtem a takarót, aztán döbbentemben megint ugyanúgy fölemeltem. De ahogy megláttam ugyanazt úgy megijedtem, hogy le is rútam magamról a takarót, és felkapcsoltam a villanyt.

Először arra gondoltam, hogy feltöltődött a sok forgolódástól, és ahhoz van köze, aztán bogárra tippeltem, végül pedig arra, hogy megőrültem (:D). Szerintetek mitől volt és mi volt az? 15/L



2013. aug. 17. 01:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs beépített lcd kijelző a takaródban? Ma már annyi mindent kapni...
2013. aug. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:D nincs. Te jó ég, lehet, hogy már hallucinálok is. Nagyon betehetett a mozi. :)
2013. aug. 17. 01:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

unatkozol ?


Nyúlj magadhoz..

2013. aug. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
vagy nyúlj hozzám
2013. aug. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rászáradt valami folyadék a paplanodra, ami visszavert valami fényt. De valószínűbb, hogy képzelegtél, és álmosan ennél ezerszer durvább dolgokat hallucinállok, egyszer azt képzeltem, hogy kígyók vannak az ágyamban, mivel aznap néztem egy kígyós dokumentumfilmet. :D
2013. aug. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Rávilágított valami.

Vagy már az alvás határán voltál, és "odaképzelted". MEgesik, ettől még nem vagy őrült.

2013. aug. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a magyarázat: bevilágított az ablakon valami :D Te írtad, hogy akkor világított, amikor felemelted - akkor esett rá a fény, ezért láttad világítani :)
2013. aug. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én elektromos feltöltődésre tippelek.
2013. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Ahhoz, hogy a takaróban lévő szálak világítani kezdjenek, akkora elektromos feszültség kell, hogy a kérdező már bőven halott lenne. A takaró műszálas, és pamut szálai akkor kezdenek világítani, amikor már izzanak, azok nem félvezetők, tehát nem fognak LED-ként fényt leadni. Ha meg már izzik, akkor azt észrevette volna a kérdező...


Manapság tényleg nem divat odafigyelni fizikán?

2013. aug. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a dörzsvillamosság jelensége. Szinte bármilyen kis folyamatos dörzsölő hatás elég, pláne sötétben az észlelhető fényjelenséghez.
2013. aug. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!