Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Bear Grylls hogyan marad életben?

Bear Grylls hogyan marad életben?

Figyelt kérdés
Helósztok. Most kezdtem nézni Bear Grylls műsorait, és láttam, hogy egy részen belül evett nyers szívet, és nyers májat, egy tetemből. Hogy lehet, hogy nem szed össze semmilyen férget, ami pár nap alatt kicsinálja?:| Előre is köszi a válaszokat.

2013. aug. 17. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Na azért ezt nem kell teljesen komolyan venni! A műsor sokkal inkább szórakoztatás céljából készült, mintsem valódi tanítási szándékkal.

Pláne hogy Bear Grylls egyáltalán nincs úgy elveszve, mint ahogy a műsorban beállítják. Egyrészt ott van vele a tizenakárhány fős stáb, másrészt előfordult már olyan is, hogy "túlélt" egy "lakatlan szigeten", ami nem más volt, mint a Hawaii-szigetcsoport egyik tagja, és a forgatások szünetében természetesen élvezte az ötcsillagos életet.

Egy kis érdekesség:

[link]

2013. aug. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Illetve ha már ott a stáb, orvos, szakértő, megvizsgálja előbb az elfogyasztandó izét, mert a főszereplőt nem akarják kicsinálni. A biztosítása gondolom ilyenekre nem terjed ki.

(Ettől függetlenül az a tény, hogy lenyeli azokat az izgő-mozgó férgeket, bogarakat... Nincs az a pénz, amiért én vállalnám.)

2013. aug. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Az egész meg van rendezve, és ezt nyíltan bevallják. A kamera mögött ott van a sok mekis doboz, és azt eszik.
2013. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
mekis dobozokat esznek? az se sokkal jobb mint a bogár
2013. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom sok ember miért akar megcáfolni mindent.

Oké, valószínű, hogy amikor nincs forgatás mást is eszik. És van az a kép is, azt is sokan férreértelmezik, és egyből mindenki azt fújja, hogy átverés a műsor stb.

Egy "normális" ember megérti, hogy azért van a műsor, hogy bemutatja, hogy ilyen helyeken milyen túlélési technikák vannak. Rengeteg hasznos dolgot mond el, és ahelyett, hogy az ember megtanulná, inkább keresi a kifogásolni valót. Hogyha te lennél ott, stáb nélkül akkor ha így cselekednél, mint Bear, nagyobb esélyed lenne kijutni onnét, mint annak aki bele se nézett a műsorba. Arról meg, hogy mi mindent megeszik, az a "túlélés" kulcsa. Inkább nyersen megeszel valamit, vagy inkább meghalsz? Régebb nem volt Mc Donalds, meg KFC, meg ennyi főtt, sült étel, akkor is túléltek. Sok országban most sincs, szerinted a benszülött törzsek mit esznek? Épp olyan dolgokat, amit a műsorban bemutatnak, ősi táplálékszerző technikáik vannak, olyanokat megesznek, amit egy átlagos magyar meg sem kóstolna.

Na ezt kell nézni a műsorban, nem azt, hogy biztosan műbogarakat evett meg stb.

Aki meg azért nézi, hogy terjessze, hogy mekkora átverés, meg mit tudom én, na az inkább ne nézze, jobb mint hogyha lebeszélne valakit, aki érdeklődéssel fordul a műsor iránt.

2013. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nna mst ez mind igaz, pro meg kontra, de azért az a ún "tũz" nem kifelyezetten az utolsó évek csucstechnologiajanak a fejlesztése. Rémlik, vannak törzsek akik nem ismerik, de lehet hogy azok olyan klímán élnek, ahol el lehet lenni húsevés nélkül.

Az ember mindig is szociális állat volt, 10-100as csoportokban élt, az 'egyedül a vadonban' inkább a kivétel. Csoportban minden könnyebb, a tüzrakás is.


Szóval sztem igenis próbálj meg valami tüzcsiholási technikát is fölszedni mielött lezuhan az óceánjáró és kitez a lakatlan szigeten (a meki mögött, de az drága). szárítható gyufát is vihetsz.


Természetesen az ilyen müsorok is a nézettségmaximalizálásra törekszenek, ettöl lehet több v kevesebb a valós információ amit megkapsz. Valós életben biztos fölmerül a fertözésveszély (álattól függöen), ezt remélem a müsorban is valamilyen szinten bemondják. Nyilván az éhenhalásnál jobb egy bélféreg, azt kihajtja a doki, miután a szigeten falevelekböl barkácsolt ürsiklóddal hazamész.

2013. aug. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy ez egy szórakoztató műsor, de ha már a Discoveryn megy, ami egy ismeret terjesztő csatorna lenne, akkor miért nincs benne ismeret terjesztés? Pl.: régen volt egy Ray Mears-es túlélős sorozat, abból nagyon sokat lehetett tanulni, de amióta Bear Grylls-t nézem, hát nem sok hasznosat mutatott... De a több műsor is hasonló kaliberű, van egy autószerelős műsor, ahol csak a dumálás megy, és annyira foglalkoznak a kocsikkal, hogy azt se venném észre, ha hirtelen egy fodrászszalonról szólna a műsor. Azért ez kicsit elszomorít:\ Minden esetre köszi a válaszokat.
2013. aug. 18. 18:59
 8/8 anonim válasza:
Nah... figyeljetek emberek. Bear vajon mért eszik meg minden szart? Mért mászik le egy magas szikláról a fán, ha körbe lehet menni? Mért ugrik a vízbe, ha lemászhat? Mért eszik meg mindent? Azért mert azt mutatja meg, hogy mivan ha abba a helyzetbe kerülsz, hogy ezeket meg kell tenned. Ő csak adott szituácikból mutatja meg a kiutat. Egy hegytetőn ragadsz például, és 1 folyó van alattad... akkor ugranod kell, megmutatja hogyan tedd ezt. Neki mindig van választása hogy merre menjen, de neked viszont nem biztos hogy lesz... megmutatja ezeket hogy kezeld. Itt nem az életbenmaradás a lényeg. Ha az érdekel, nézz indiánokról filmeket.
2013. aug. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!