Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Pakson az erőműben ha reaktoro...

Pakson az erőműben ha reaktoroperátorként szeretnék dolgozni ahhoz elég egy képzés vagy diploma kell hozzá?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 00:20
 1/6 Silber ***** válasza:
100%
Amikor én ott voltam üzemlátogatáson, az idegenvezető nyomatékosan külön figyelemmel kísérve kiemelte, hogy az irányítóteremben nem dolgoznak technikusok, mindegyikük egyetemi diplomával rendelkező, magas kvalifitású szakemberek.
2013. aug. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

épp most találtam ezt:

[link]


ezek szerint amit én néztem oldalt nagy hülyeséget írnak mert az idegenvezető azért jobban tudja

2013. aug. 22. 00:42
 3/6 Silber ***** válasza:
Nem biztos hogy hülyeséget írnak. Biztosan van ilyen szakma ilyen képesítéssel, csak épp Paks megteheti, hogy diplomás szakembereket ültet a székekbe. És lássuk be, mindenki nyugodtabban alszik ha több mérnök szakember felügyel Magyarország egyik legveszélyesebb és legfontosabb ipari létesítményének működésére.
2013. aug. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első elmondta, hogy az irányító (!!teremben!!) dolgoznak diplomások. Az erőmű komplett személyzete nem rendelkezik diplomával. Rengeteg féle feladatot kell ellátni a hűtéstől a reaktorig, a hulladéktároláson keresztül. Ehhez nem szükséges diploma. Az erőmű berendezéseinek tervezéséhez, nagy karbantartásához illetve a felügyelethez kellenek a mérnökök. A minden napos ellenőrzés és javítás, karbantartás természetesen operátorok dolga. Az oldal, amit találtál helyes. Más kérdés mekkora esélyed van bejutni pont Paksra. Lehet nekik van saját iskolájuk, ahol az igényeknek megfelelő szakembereket képeznek.
2013. aug. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=0gVqoVZBGcE


ez egy csernobilos film és itt a reaktoroperátort a hűtésért felelős operátort meg a műszakvezetőt is mérnöknek nevezi


azért nem értem

2013. aug. 22. 20:40
 6/6 anonim válasza:
Nem tudom pontosan, de 2 vagy 3 évet primerköri még szekunderköri gépészéként is le kell húzni. Utána 2 év a betanulóoperátor. Valahogy így van. De én nukleáris karbantartó lakatos vagyok csak bent, pontosan nem tudom hogy van. De az biztos hogy rohadt sokat kell tanulni. Sok minden múlik azért rajtuk. Ők indítják ők állítják le a blokkot. Nagy karajok bent
2013. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!