Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó zseninek lenni?

Szerintetek jó zseninek lenni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha valaki zseni, akkor a boldog is lehet, vagy a munka felemészti?

Az én fizikatanárom mindig azt mondta, hogy nem jó zseninek lenni...



2013. aug. 26. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem véletlenül mondják,hogy az értelmesek boldogtalanabbak,mint a hülyék. Ez azért van,mert fogalmuk sincs az egész világról, a politikáról,az emberek szenvedéséről és sok más dologról...
2013. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Valamilyen szempontból jó, valamilyenből meg nem. Rossz, hogy alig marad másra ideje, de jó, hogy valamihez úgy ért, mint senki más (szinte).

Én nem lennék zseni ilyen értelemben, mert nem tudnám elképzelni, hogy semmi mást ne csináljak pl a fizikán kívül. És itt nem a kémiára vagy a matekra gondolok.

Egyébként kitűnő tanuló vagyok, nem egy megyei fizika-, matek- és kémiaversenyt nyertem már meg, és számos országos döntőre is bejutottam. Jól esik, hogy sokan csodálják az eredményeimet, akár az osztársaim közül is, de rossz, hogy sokan meg azt gondolják, hogy más nem is érdekel. Az is jó érzés, hogy a megyében a korosztályomban nincs nálam jobb. De nem érne ez semmit, ha közben nem lenne más, nem lennének barátaim. És igen, sokan el se tudják képzelni, de csajom is volt már. Ez pedig, hogy azt hiszik, csak a tanulásnak élek, néha elég szar érzés, mindig igyekszek ebből kitörni. Sokan úgy képzelik el a reáltárgyakban jeleskedőket, mint nagy kockafejűeket, akik egy csajt se mernek megszólítani, pedig ez nem így van, persze ilyet is ismerek azért. Visszatérve a kérdésre, úgy jó csak zseninek lenni, ha az embernek nem csak ez tölti ki az életét.

Ja, és még egyszer, sok ismerősöm zseninek tart, de én nem tartom annak magam. Megmondom őszintén, el se tudtam még pár éve képzelni, mikor 3-asaim is vtak, hogy valaha ilyen eredményeket érek el.

2013. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Makoscsiga ***** válasza:
83%

"Az én fizikatanárom mindig azt mondta, hogy nem jó zseninek lenni..."

Ha a fizikatanárod tudta volna, hogy milyen zseninek lenni, nem lett volna fizikatanár. :-) Az, hogy kit mennyire emészt fel a munka, az egyéni motivációkon múlik, és aki igazán motivált, az nem érzi úgy, hogy őt felemésztené a munka, és ehhez zseninek se kell lenni.

2013. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Egy zseninek több esze van annál, mint hogy hagyja, hogy feleméssze a munka. Amúgy elég egoista fizikatanárod lehet. :)
2013. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Zseninek lenni jó lehet. De csak akkor, ha erről nem tudnak az emberek.
2013. aug. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
69%
Az életben biztosan sok előnnyel jár, de nehéz lehet neki szeretni az emberiséget. :)
2013. aug. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!