Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik ha egy állat dns...

Mi történik ha egy állat dns az emberbe kerül?

Figyelt kérdés
már sokszor láttam olyan filmeket amiben emberek félig farkasok mert a dnsük megváltozott mert valamit be adtak nekik.de mi történik igazából ha mongyuk egy farkasnak vagy kutyának a dnse belém kerül?
2013. szept. 10. 18:01
 1/4 schocko ***** válasza:
100%
Semmi. Amikor eszel valami húst, akkor rengeteg állati DNS-t eszel. Egy kifejlett szervezetben már szinte semmilyen hatással nincs másféle DNS, ahhoz, hogy valaki mássá legyen, akkor a fogantatáskor jelen levő két sejt egyesülése után kialakult zigóta DNS-ét kellene megváltoztatni...
2013. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sadam87 ***** válasza:

[link]

Jelenleg nem igazán ismerünk olyan mechanizmust, amivel állati gének bekerülhetnének az emberi DNS-be. Időnként előfordul, hogy egy-egy vírus át tud vinni egy DNS darabot egy élőlényből genomjából egy másikéba, de ez nagyon ritka. Nyilván olyan vírus kell hozzá, ami emberről fertőz állatra, és akkor is csak az adott sejtben, illetve annak utód sejtjeiben lenne meg a génszakasz.

Én sosem hallottam, hogy embernél ilyet találtak volna, így nem tudok semmit mondani a hatásáról sem.

ui.: *mondjuk

2013. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2013. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Célzott retrovírussal kisebb szakaszok bevihetőek, de csak pár sejt szintjén. A szervezet számára ez már kiugró génhiba és szerencsére ugyanazok a folyamatok leállítják, amelyek a folyamatosan keletkező génhibás sejtek jó részét is kiiktatják.
2013. szept. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!